كتاب سردار بدون مرز وطن در رشت منتشر شد؛

ماموریت شوالیه در منطقه

ماموریت شوالیه در منطقه سردار بدون مرز وطن نوشته زهتاب صحبت زاده توسط انتشارات بلور رشت منتشر گردید. نویسنده در این اثر بجز زندگینامه و ماموریت سردار در منطقه به تبیین جنبه های حقوقی ترور سردار پرداخته است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، انتشارات بلور کتاب «سردار بدون مرز وطن» نوشته زهتاب صحبت زاده را با شمارگان دو هزار نسخه، ۲۲۴ صفحه و بهای ۵۰ هزار تومان منتشر نمود. انتشارات بلور در شهر رشت فعالیت دارد. نویسنده در ۱۳ فصل به شرح زندگی، ابعاد شخصیتی و مدیریتی، خاطرات و کارهای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پرداخته است.
عناوین فصول ۱۳ گانه کتاب به ترتیب از این قرار است: «زندگینامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی»، «سردار سلیمانی از نگاه دیگران»، «ابعاد شخصیتی»، «گفت وگویی با حاج قاسم سلیمانی»، «کتاب حاج قاسم»، «حقایقی ناشنیده»، «سردار سلیمانی نشان ذوالفقار از رهبر انقلاب دریافت کرد»، «شهادت سردار سلیمانی»، «حوادث و واکنش های پس از ترور سردار سلیمانی»، «شهدای همراه شهید سلیمانی»، «ترور و تروریسم»، «جنبه های حقوقی ترور سپهبد سلیمانی» و «مدیریت حاج قاسم».
«حاج قاسم روستازاده ای جسور و نترس»، «فعالیت های نظامی سپهبد سلیمانی»، «دوران جنگ ایران و عراق»، «مجروحیت سپهبد سلیمانی»، «سپاه قدس چگونه تشکیل شد؟»، «تاریخچه شکل گیری نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران»، «ادامه راه و تشکیل قرارگاه رمضان»، «حضور در عراق و سوریه و مبارزه با داعش»، «محبوبیت سپهبد سلیمانی با شکست داعش در عراق و سوریه»، «روابط شخصی قاسم سلیمانی»، «آشنایی حاج قاسم سلیمانی با شهید کامیاب»، «بصیرت و دشمن شناسی» و… از مطالب ارائه شده در فصل اول کتاب است که شناخت مناسبی درباره شکل گیری شخصیت سپهبد سلیمانی و تبیین وجوه گوناگون آنرا به مخاطبان ارائه می دهد.
نویسنده همین طور با ذکر روایت حاج قاسم سلیمانی از عملیات کربلای پنج و تبیین فعالیت ها و مجاهدت های وی در جبهه های نبرد هشت ساله مقابل رژیم باطل بعث عراق به تبیین حضور وی در قامت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران، در منطقه می پردازد. تحلیل حضور سردار و نیروهایش در منطقه و مبارزه با حضور استکبار و همین طور ایدئولوژی های باطل از بخش های مهم این کتاب است. بعد از این تحلیل هاست که او به ذکر اعتراف مأمور ویژه سابق اف بی آی می پردازد که: «امروز و به لطف پیروزی های محور مقاومت، قاسم سلیمانی می تواند سوار بر خودرویش از تهران تا مرز فلسطین اشغالی برود، بدون آن که کسی جلویش را بگیرد.» این اعتراف قدرت و نفوذ ایران در منطقه را می رساند.
دیگر بخش مهم کتاب بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با وقاحت هرچه تمامتر اعلام نمود که آنها سردار سلیمانی را در عملیاتی تحت عنوان «آذرخش کبود» ترور کرده اند. اقدام دولت آمریکا در ترور یک مقام رسمی کشور ایران با هیچکدام از اصول و مبانی حقوق بین الملل سنخیت نداشته و با هنجارهای تسجیل یافته بشری و عرف بین الملل در تضاد و تقابل آشکار است. این اقدام تروریستی در درجه نخست، اصول منشور سازمان ملل متحد و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی (مصوب ۱۹۶۶) را نقض کرده است. بطور کلی منشور ملل متحد (U.N. Charter) استفاده از زور مقابل سایر کشورها را ممنوع اعلام نموده است. ماده ۲ منشور ملل متحد به اصل احترام به حاکمیت ملّی و منع مداخله در امور ملل صراحت دارد. همین طور بند ۳ ماده ۲ منشور ملل متحد کشورها را ملزم کرده تا تمامی اختلافات بین المللی خودرا با وسایل مسالمت آمیز و به طریقی که صلح و امنیت بین المللی و عدالت به خطر نیافتد، مرتفع سازند. نویسنده به بررسی این موارد و همین طور راه های چگونگی استیفای حقوق ایران در دادگاه های بین المللی و چگونگی اقدام های متقابل مشروع پرداخته است.

1399/04/20
13:41:44
5.0 / 5
2544
تگهای خبر: انتشار , رمان , كتاب , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است