توسط انتشارات كتاب پاگرد؛

ترجمه پسورد ها ی ژان بودریار به چاپ دوم رسید

ترجمه پسورد ها ی ژان بودریار به چاپ دوم رسید كادو دونی: كتاب پسورد ها نوشته ژان بودریار با ترجمه علی رستمیان توسط انتشارات كتاب پاگرد به چاپ دوم رسید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «گذرواژه ها» نوشته ژان بودریار با ترجمه علی رستمیان اخیرا توسط انتشارات کتاب پاگرد به چاپ دوم رسیده است.
این کتاب دربرگیرنده مطالبی از ژان بودریار فیلسوف و جامعه شناس فرانسوی است که موضوع اصلی شان کلیدواژه های وی طی چهاردهه فعالیت فکری و نوشتاری هستند؛ از تولید و ارزش و اغوا و اقتصادِ سیاسیِ جامعه مصرفی گرفته تا مبادله نمادین، ابتذال، کاتاستروف و مرگ.
نوشته های بودریار در این کتاب، بیشتر، مواضع و اندیشه های متاخر او را در بر می گیرد. یعنی نقد نامتعارف و نیست انگارانه جهانِ افسون زدوده؛ جایی که انحلال چیزها در یکپارچگی امر مجازی، امکان مبادله، ارتباط و حیاتِ شورمند را در جهانی که در آن واقعیت ناپدید شده، سلب کرده است. ولی دیدن این ناپدیدشدن ها و مجازیت ها و واپاشیدن ها، چه بسا پیش رانِ وجدها و وجودهای نوینی باشد که اندیشیدن به آنها فراخواندن شان است.
مخاطب کتاب ضمن این که می تواند سیر تحویل اندیشه های بودریار را ببیند، آنرا مانند دیگر آثار متاخر این اندیشمند، اثری قطعه قطعه می بیند که تجربه مواجهه با آن جالب خواهد بود.
عناوین اصلی کتاب «گذرواژه ها» بدین سان اند:
پیش سخن، درآمد، ابژه، ارزش، مبادله نمادین، اغوا، ابتذال/هرزه گی، شفافیتِ شر، امرِ مجازی، تصادف، آشوب، پایان، جنایتِ تام، سرنوشت، مبادله محال، دوگانه گی، اندیشه، کلامِ آخر
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
امروز امر مجازی و همه تکنولوژی های در رابطه با آن حضوری اعجاب انگیز و پر اثر دارند. حتا اگر این به واقع نوعی از ناپدیدشده گی به شمار آید، باز هم انتخابی _ مبهم اما سنجیده _ از جانبِ خودِ گونه هاست: انتخابِ ساختنِ کلونِ خود در جهانی دیگر؛ انتخابِ این که نوع در مقامِ نوعِ انسان ناپدید شود تا خودرا در قالبِ گونه های مصنوعی ای که ویژه گی های کارآمدِ بیش تری دارد و موثرتر است جاودانه سازد. آیا مساله به راستی این است؟
بورخس داستانی دارد درباره مردمی مطرود که به سمت دیگرِ آینه تبعید شده اند و حال همه گی مسخ گشته و فقط به انعکاسِ امپراتوری تبدیل گشته اند که این بلا را بر سرشان آورده. شاید بتوان نظامِ عظیمِ امرِ مجازی را در چنین قالبی فهم کرد، جایی که باقیِ چیزها [که خارج از این نظم اند] همه گی در حکمِ کلون و روگرفت اند، در حکمِ شکل هایی از طرد و ذلت. اما در داستان از شباهتِ آن افرادِ مطرود به حاکمِ ستمگر رفته رفته کم می شود تا این که روزی فرا می رسد که آنها از آن سوی آینه بجای اولِ خود باز می گردند.
چاپ دوم این کتاب با ۱۱۸ صفحه، شمارگان ۴۵۰ نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1399/03/21
11:41:27
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: انتشار , تولید , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است