شمسا اعلام كرد:

توقف سفر زمینی به عراق تا ۲۰ اسفند

توقف سفر زمینی به عراق تا ۲۰ اسفند كادو دونی: اعزام كاروان های زیارتی ایران به عراق به مدت دوهفته متوقف گردید. تكلیف اعزام های هوایی زوار به این كشور تا 48 ساعت آینده مشخص می شود.


عراق به دنبال سرایت ویروس كرونا در ایران، مرزهای زمینی خودرا از روز پنجشنبه (اول اسفندماه) بست و برنامه پروازی به مقصد ایران را متوقف كرد و از شهروندان خود خواست كه ایران را ترك كنند. دو كشور نخست توافق كردند اعزام كاروان های زیارتی تا روز یكشنبه، چهارم اسفند ماه متوقف شود كه بعد از برگزاری نشست مشترك توافق شد، توقف سفرهای زمینی تا ۲۰ اسفندماه ادامه داشته باشد.
مصطفی قاسمی ـ مدیرعامل شمسا (شركت مركزی دفاتر خدمات زیارتی سراسری ایران و تنها مجری سفرهای عتبات تحت نظارت سازمان حج و زیارت) ـ به ایسنا اظهار داشت: بعد از آن كه عراق مرزهای زمینی مشترك با ایران را بست، اعزام كاروان های زیارتی به عتبات عالیات متوقف گردید. سفر زمینی زوار ایرانی به دنبال تحولات داخلی عراق تا یك هفته پیش متوقف شده بود. این اعزام ها تازه از سر گرفته شده بود.
وی درباره وضعیت اعزام های هوایی، توضیح داد: عراق پروازها را نیز متوقف كرده اما درباره ادامه این روند مقرر است تا ۴۸ ساعت اعلام وضعیت كند. فعلا اعزام هوایی كاروان های زیارتی متوقف است.
قاسمی با اشاره به برخی از زوار ایرانی كه همچنان در عراق حضور دارند، اظهار نمود: آخرین گروه از زوار ایرانی تا روز پنجشنبه (۸ اسفندماه) به كشور بازخواهند گشت و مشكلی دراین زمینه وجود ندارد و آماده خدمات رسانی به آنها در خاك ایران هستیم.
امروز دولت عراق نیز از شناسایی اولین فرد مبتلا به ویروس كرونا در این كشور آگاهی داد.
منبع:

1398/12/05
22:36:41
5.0 / 5
3711
تگهای خبر: جشن , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است