استاندارسیستان وبلوچستان:

زنان مهمترین محور توسعه جامعه هستند

زنان مهمترین محور توسعه جامعه هستند به گزارش كادو دونی ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: زنان بعنوان نیمی از جمعیت جامعه، مهم ترین محور توسعه هستند و باید از اثر بخشی و ظرفیت آنان برای رسیدن به توسعه بهره برد.


احمدعلی موهبتی در مراسم جشن "بانوی امید"كه با حضور مدیران كل، مشاورین و تعدادی از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی در تالار خاتم استانداری برگزار شد، با تبریك میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن وگرامیداشت مقام والای مادر، بر ضرورت بهره مندی هدفمند واثربخش از ظرفیت زنان بعنوان نیمی از جمعیت جامعه اصرار كرد.
وی ادامه داد: عدم حضور بانوان در عرصه های مختلف، توطئه و اندیشه ی بدخواهان اجتماع است و هر انسانی درحوزه ای كه احساس می كند می تواند اثر گذار و توانمند باشد باید حضور یابد.
وی افزود: اگر می گوییم"فاطمه فاطمه است"دلیلش رسالت روشن و نیكی است كه این بانوی برگزیده ی دو عالم آنرا به خوبی نشر داده است، بدین جهت باید بانوان در هر عرصه ای كه هستند شامل مدیریت های سیاسی و اجتماعی، باید آگاهانه فعالیت كنند.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به دوم اسفندماه، روز برگزاری انتخابات تصریح كرد: در چهار حوزه ی انتخابیه استان زنان در كارزار انتخاباتی مشغول رقابت هستند و ۶۰ درصد از بانوانی كه داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده بودند، صلاحیت شان مورد تایید قرار گرفته است.
موهبتی همین طور اضافه كرد: حسب دستور رئیس جمهور و باتوجه به قانون برنامه ششم توسعه كه اختصاص ۳۰ درصد از پستهای سرپرستی و مدیریتی به حوزه بانوان را پیش بینی كرده است،
تلاش می نماییم این مهم تحقق یابد و خوشبختانه در استان سیستان وبلوچستان این امر تاحدودی محقق گردیده است.
او همینطور با اشاره به اینكه باید مدیران بر طبق شایستگی انتخاب شوند، اضافه كرد: باید در جامعه به فرهنگ سازی و ارزشگذاری بر مفاهیمی نظیر كار، جهاد و كرامت انسانی كمك كرد و خوشبختانه بانوان در این عرصه ظرفیت بسیار ارزشمندی را دارند.
منبع:

1398/12/01
13:25:05
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: جشن , فرهنگ , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است