شگردهای هنرمند نابینا برای خلق نقاشی هایش

شگردهای هنرمند نابینا برای خلق نقاشی هایش كادو دونی: «استیمن كرمفیلُو» هنرمند بلغارستانی است كه به رغم نابینا بودنش تابلوهای نقاشی منظره خلق می كند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، «استیمن كرمفیلُو» سال ۲۰۱۵ زمانی كه بخش اعظمی از قدرت بینایی اش را بطور ناگهانی از دست داد، برای خلق باردیگر تابلوهای نقاشی ناامید شد.
این هنرمند بعد از پشت سر گذاشتن دوران بحرانی بعد از این واقعه، دریافت هنوز هم راهی برای خلق تابلوهای نقاشی وجود دارد.
این هنرمند ۷۶ ساله «بینش و تجربه زیاد» را رمز موفقیت خود عنوان می كند.
او به این نتیجه رسید هنوز می تواند تفاوت بین رنگ ها، تیرگی و روشنایی را از طرق چشم چپش تشخیص دهد و باقی كار را به غریزه، مهارت و حافظه خود بسپارد كه طی سال ها فعالیت بعنوان یك هنرمند و متخصص مرمت كسب كرده است.
«استیمن كرمفیلُو» بیان كرد: «من فقط روی بوم سیاه نقاشی می كنم چونكه در آن صورت می توانم رنگ های گرم همچون نارنجی، قرمز، سبز روشن و غیره را تشخیص دهم. در زمان هایی كه هوا روشن و آفتابی است نقاشی می كنم چون در این شرایط می توانم ببینم.»
وی در مرحله ابتدایی خلق تابلوهای نقاشی خود، با كمی فاصله از تابلو نقاشی می ایستد و تصور ذهنی خودرا به صورت مربع های كوچك روی بوم پیاده می كند. و سپس مربع های كوچك را با كمك نوعی وكس به یكدیگر متصل می كند. در نتیجه او می تواند تصویر به وجود آمده را با سرانگشتان خود تشخیص دهد.
آثار وی در آلمان، یونان، تركیه و خیلی از شهرهای مهم بلغارستان نمایش داده شده اند. او حالا برای برگزاری سی و سومین نمایشگاه خود آماده می شود.
منبع:

1398/11/10
23:56:52
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: تخصص , تصویر , متخصص , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است