گفت وگو با امیر راد ـ رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران

نقش هنرمندان در تلخی ها و بلایا چیست؟

نقش هنرمندان در تلخی ها و بلایا چیست؟ به گزارش كادو دونی رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران اعتقاد دارد كه هنرمندان تلاش می كنند به صورت مستقیم و نه صرفاً به واسطه تولید یك اثر هنری، حضور موثری در جامعه داشته باشند و كمك كنند؛ چونكه اغلب هنرمندان بگونه ای خودشان را نسبت به رویدادهای اجتماعی و دغدغه های مردمی مسئول می دانند.


امیر راد ـ رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران ـ در گفتگو با ایسنا درباره نقش هنرمندان به هنگام افزایش تلخی های جامعه و چگونگی حضورشان در كنار مردم، اظهار نمود: به صورت كلی كار هنرمند رصد جامعه است و نسبت به وقایعی كه در جامعه رخ می دهد حساسیت نشان داده است.
اصولاً هنرمند معاصر هنرمندی است كه بر مبنای محیطی كه در آن زیست می كند، كار انجام می دهد و طبیعی است كه اتفاقات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی بلایای طبیعی بر روحیه آنها اثرگذار باشد.
او افزود: به همین خاطر است كه معمولاً هنرمندان درباره بعضی از رویدادها نظر دارند و گاهی تلاش می كنند به صورت مستقیم و نه صرفاً به واسطه تولید یك اثر هنری، حضور موثری در جامعه داشته باشند و كمك كنند؛ چونكه اغلب هنرمندان بگونه ای خودشان را نسبت به رویدادهای اجتماعی و دغدغه های مردمی مسئول می دانند.
راد تصریح كرد: طبیعی است كه نخستین كاری كه هر هنرمندی در واكنش به رویدادهای اجتماعی می تواند انجام بدهد، خلق اثر هنری است؛ این اثر هنری می تواند ثبت واقعه یا یك موضع گیری هنرمندانه نسبت به آن رویداد باشد یا اینكه هنرمند اثر خویش را به كالا و وجه مالی برای كمك و پیشبرد برخی اهداف تبدیل كند؛ كه خوشبختانه در این حوزه هم خیلی از هنرمندان پیشگام بودند و بعنوان نمونه اخیر می توان از اقدام هنرمندان عرضه تجسمی برای كمك به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان یاد كرد.
رئیس انجمن هنرمندان نقاش همینطور در پاسخ به این پرسش كه آیا اعتماد عمومی به هنرمندان برای كمك های مالی وجود دارد، اظهار نمود: خوشبختانه تا به امروز این اعتماد وجود داشته است و معمولاً اقدامات صورت گرفته موفقیت آمیز بوده است. از آنجائیكه طبیعتاً ارتباط تك به تك میان هنرمندان با مردم به دلایلی همچون سازماندهی و هماهنگی، دشوار است، نهادهایی همانند خانه هنرمندان، بعضی از گالری ها و سایر نهادهای هنری پیشگام می شوند تا هنرمندان را تجمیع كنند. در این میان طبیعتاً هر چه این نهادهای هنری شناخته شده تر باشند، اعتماد مردم هم بیشتر است.1398/10/27
15:36:40
5.0 / 5
4865
تگهای خبر: اهدا , تولید , فرهنگ , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است