یادداشت پژوهشگر تاریخ شفاهی و ادبیات مقاومت درباره شهادت سردار سلیمانی

سردار خط مقدم مبارزه با تروریست ها همیشه در كنار مردم بود

سردار خط مقدم مبارزه با تروریست ها همیشه در كنار مردم بود به گزارش كادو دونی حمید قزوینی در یادداشتی نوشت: سردار سلیمانی مقام عالی رتبه نظامی و پیشگام در جنگ با تروریست های تكفیری و دارای شهرت جهانی همیشه به راحتی در كنار مردم حضور داشت و با آنها گفتگو می كرد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه تاریخ شفاهی و ادبیات مقاومت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی با عنوان «مردی كه اصلی بود» به ذكر خاطره ای از او پرداخته است. این یادداشت را در ادامه بخوانید:
«حاج قاسم سلیمانی از معدود چهره هایی بود كه به فرهنگ همرزمان شهیدش تا آخرین لحظه وفادار ماند و از این نظر نماینده ای اصلی بود.
دفاع مقدس و ارزش های منبعث از آن، نه متاعی برای كسب شهرت و موقعیت سیاسی و اجرایی كه فرصتی برای خدمت صادقانه به مردم و دفاع از امنیت و منافع ملی بود. درباره او به این خاطره اكتفا می كنم كه چند سال پیش، همراه یكی از دوستان، برای برگزاری كارگاه تاریخ شفاهی عازم شهر كرمان بودیم. در سالن انتظار فرودگاه مهرآباد، سردار قاسم سلیمانی را همراه خانواده اش دیدیم كه گوشه ای نشسته تا زمان پرواز فرا رسد. مشخص بود یكی دو نفر با لباس شخصی و كمی فاصله مراقب محیط اطراف هستند اما اینها مانع حضور سردار میان مردم و گفتگو با آنان نبود.
یعنی یك مقام عالی رتبه نظامی و پیشگام در جنگ با تروریست های تكفیری و دارای شهرت جهانی به راحتی كنار مردم حضور داشت و نه از پاویون استفاده می كرد و نه كسی مانع ارتباط مردم با او می شد. جالب اینكه صندلی اش در هواپیما نه در فرست كلاس كه در بخش عادی بود و همچنان مردم به تماس و گفتگو با او مشغول بودند. روشی كه خیلی از مدعیان، فاصله ای دور با آن دارند.
یاد و نام و سیره اش ماندگار».

1398/10/13
19:36:34
5.0 / 5
4827
تگهای خبر: ادبیات , رمان , فرهنگ , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است