در پویش مردمی كتاب نذری انجام شد؛

اهدای بیشتر از ۵۰۰ جلد كتاب به كتابخانه تفكر شهریار

اهدای بیشتر از ۵۰۰ جلد كتاب به كتابخانه تفكر شهریار به گزارش كادو دونی پویش مردمی كتاب نذری موفق به جمع آوری بیشتر از ۵۰۰ جلد كتاب برای كتابخانه عمومی تفكر شهریار شد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، بیشتر از ۵۰۰ نسخه كتاب در پویش كتاب نذری به كتابخانه عمومی تفكر شهرستان شهریار اهدا شده است.
حدود ۴۰ روز پیش بود كه كتابخانه عمومی تفكر شهرستان شهریار در جریان ناآرامی ها و اغتشاش های آبان ماه امسال قربانی جهل شد و با ۱۳ هزار جلد كتاب به صورت كامل در آتش سوخت. كتابخانه ای كه سال ۱۳۹۱ با زیربنای ۶۰۰ مترمربع در منطقه نصیرآباد باغستان از توابع شهرستان شهریار تأسیس شد و مجهز به بخش های مخزن، كودك و سالن های مطالعه مجزا بود كه در دو شیفت و توسط دو كتابدار اداره می شد.
پس از این رویداد غم انگیز كه كتابخانه شهریار را به تلی از خاكستر تبدیل كرد، عظم برای احیا و بازسازی این كتابخانه قوت گرفت و با هماهنگی انجام شده با نهاد كتابخانه های عمومی، مجمع ناشران انقلاب اسلامی به منظور كمك به احیای این كتابخانه و ترویج فرهنگ نوع دوستی با دعوت از ناشران، نویسندگان و كتاب فروشان آغازگر پویش بازسازی این كتابخانه شد و الان انتشارات به نشر با اهدای ۵۰۰ نسخه كتاب به پویش مردمی «#آباد_بمان_ایران» پیوست.
سید احسان مصطفی زاده مدیر روابط عمومی و امور تبلیغی- ترویجی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) با اشاره به اینكه به نشر جهت شركت در این پویش خداپسندانه، ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی و كمك به بازسازی این كتابخانه عمومی بیشتر از ۵۰۰ نسخه كتاب به كتابخانه مردمی «تفكر شهریار» اهدا كرد، اظهار داشت: بخش عمده كتب اهدایی با عناوین و موضوعات گوناگون و برای رده های سنی مختلف از راه پویش مردمی «كتاب نذری» به كتابخانه «تفكر شهریار» اهدا شد.
وی اضافه كرد: پویش مردمی «كتاب نذری» كه با هدف ترویج فرهنگ كتابخوانی و اهدای كتاب به مناطق محروم فعالیت می كند، با مشاركت مردم، كتاب های مطالعه شده و بیشتر از نیاز آنها را از سطح شهر جمع آوری كرده و در اماكنی كه نیازمند كتاب هستند، توزیع می نماید. «كتاب نذری» فرصتی برای تجهیز كتابخانه های مناطق محروم، اهدای كتاب به فرزندان ایران زمین و راه اندازی كتابخانه های سیار است و كتاب دوستان می توانند كتاب های خوانده شده خویش را در چارچوب نذر فرهنگی اهدا كنند.
مدیر روابط عمومی و امور تبلیغی- ترویجی به نشر در ادامه اظهار داشت: در این طرح كتاب های بلااستفاده، بعد از هماهنگی های لازم با اهداكننده به دبیرخانه مركزی پویش «كتاب نذری» تحویل داده می شوند و كتاب ها بعد از تجمیع، به لحاظ تمیزی و فرسودگی پالایش و سپس به لحاظ موضوعی دسته بندی شده تا بر حسب احتیاج به كتابخانه ها اهدا شوند.
مصطفی زاده با اشاره به سابقه برگزاری این پویش مردمی اظهار داشت: سال ۹۶ پویش مردمی «كتاب نذری» با شعار «می بخشم، پس خواهم بود» توسط به نشر كلید خورد و دبیرخانه این پویش كار خویش را در فروشگاه مركزی كتاب و محصولات فرهنگی انتشارات به نشر در مشهد آغاز كرد، همزمان با اجرای این طرح در سال نخست بیشتر از ۱۹ هزار جلد كتاب در تمام رده های سنی و حوزه های گوناگون جمع آوری و به سازمان كتابخانه ها، موزه ها و مركز اسناد آستان قدس رضوی تحویل و از آن طریق به كتابخانه های مناطق محروم استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان اهدا شد. پویش مردمی «كتاب نذری» امسال و در گام نخست ۸۰ جلد كتاب به حوزه علمیه كاشمر اهدا كرده است و در گام بعدی شاهد اهدای بیشتر از ۵۰۰ نسخه كتاب به كتابخانه عمومی «تفكر شهریار» هستیم.
وی اظهار داشت: موضوعات كتب اهدایی به كتابخانه «تفكر شهریار» را حوزه های دین و معارف اسلامی، تاریخ و سیره رضوی، آثار ادبی، تاریخی، دانشگاهی و … در بر می گیرد و علاوه بر كتاب های پویش مردمی «كتاب نذری»، كتاب های اهدایی نو كه چاپ به نشر هم هستند، به تهران ارسال شد. كتاب های جمع آوری شده انتشارات به نشر از راه مجمع ناشران انقلاب اسلامی به كتابخانه مردمی «تفكر شهریار» اهدا می شود.
مدیر روابط عمومی انتشارات به نشر همینطور از اهدای لوازم التحریر و نوشت افزار به ارزش ۴۰ میلیون ریال در چارچوب طرح «مهربانی در مهر» همزمان با شروع سال تحصیلی ۹۸ به همت انتشارات به نشر به مدارس منطقه تبادكان اطلاع داد و اظهار داشت: در این طرح كه از جانب نهاد كتابخانه های عمومی در سراسر كشور برگزار شد، نوشت افزارهای ایرانی- اسلامی برای كودكان و دانش آموزان اهدا شد.
طی هماهنگی انجام شده با نهاد كتابخانه های عمومی، مجمع ناشران انقلاب اسلامی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۲ فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاك ۱۴۰، كد پستی: ۱۳۱۴۶۷۳۸۸۴ كتاب های اهدایی را جمع آوری می كند.
در روزهای اخیر نهاد كتابخانه های عمومی كشور از علاقه مندان برای كمك به بازسازی این كتابخانه دعوت كرده است در حوزه های عمرانی، جمع آوری كتاب های اهدایی، تأمین تجهیزات شامل قفسه، میز و صندلی مشاركت كنند. این نهاد همه كتابخانه های عمومی كشور را بعنوان پایگاه جمع آوری این كمك ها معرفی كرده و شماره حساب ۲۶۷۷۲۱۰۰۹ به نام انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان شهریار، نزد بانك تجارت را برای جمع آوری كمك های نقدی اعلام نموده و از علاقه مندان خواسته در فیش های واریزی عبارت «كمك به بازسازی و تجهیز كتابخانه تفكر» را قید و تصویر آنرا به ایمیل ravabetomoomi@tehranpl.ir ارسال نمایند.

1398/10/09
21:39:58
5.0 / 5
4038
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تصویر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است