برگزاری جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی

برگزاری جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی به گزارش كادو دونی دكتر محمد كیاسالار، برگزاری هفتمین جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی را فرصت مناسبی برای آشنایی جامعه با مباحث اخلاق پزشكی خواند و از فیلمسازان و جامعه هنری خواست با ارسال آثار پرارزش خود به غنای بیشتر این جشنواره كمك كنند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، دبیر جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی، ضمن تشریح اهداف و برنامه های این جشنواره اظهار داشت: همزمان با هفتمین كنگره سالانه اخلاق پزشكی، جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی هم از 16 تا 18 بهمن 98 در ساری برگزار می گردد.
وی دستاورد دوره های پیشین این جشنواره را پرارزش خواند و اظهار داشت: در دو دورهٔ گذشته كه این جشنواره با عنوان «دریچه» برگزار می شد، كارهای ارزشمندی انجام شد تا تلفیق هنر و سلامت و اخلاق پزشكی به نحو مطلوبی صورت گیرد و سوژه های اخلاق پزشكی در چارچوب عكس و پوستر و كاریكاتور به نمایش درآید اما امسال شورای سیاستگذاری به این جمع بندی رسید كه استفادهٔ بیشتری از مدیوم سینما و قالب فیلم به عمل آید و بنابراین در كنار بخش عكس، بخش های فیلم مستند و فیلم كوتاه هم به این جشنواره افزوده شد كه خوشبختانه تا كنون با استقبال خیلی خوب سینماگران هم همراه بوده است.
دبیر جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی، آشنایی هنرمندان و آحاد جامعه با مباحث اخلاق پزشكی را از اهداف جشنواره خواند و اضافه كرد: یكی دیگر از اهداف جشنواره، تقدیر از هنرمندان فعال در این حوزه و ترغیب آنها به خلق آثار مهم و مغفول در عرصه اخلاق پزشكی است. به همین جهت، تصمیم گرفته شد هنگام نمایش آثار برگزیده، پانل های تخصصی برای برقراری ارتباط دوسویه میان فیلمسازان و اعضای هیأت علمی برگزار گردد تا مكالمه و مفاهمهٔ مستقیم و مطلوبی بین این دو گروه شكل بگیرد.
دكتر كیاسالار، سپس به نقش مشاوره ای انجمن اخلاق پزشكی ایران و مركز اخلاق پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از فعالیت های این مراكز، عرضه مشاوره به سینماگران دربارهٔ سوژه های اخلاق پزشكی است تا آثاری كه در این حوزه تولید می شود، كیفیت مطلوبی داشته باشد.
دبیر جشنواره فیلم و عكس اخلاق پزشكی، استفاده از رسانه (خصوصا فیلم و عكس) را در آموزش مفاهیم اخلاق پزشكی بسیار موثر خواند و دربارهٔ مبحث های جشنواره اظهار داشت: این جشنواره، طیف متنوعی از مضامین همچون رابطه پزشك و بیمار، تاریخ پزشكی، حقوق بیمار، مراقبت های آخر حیات، مرگ مغزی، پیوند اعضا، سقط جنین، اتانازی، ناباروری و درمان های كمك باروری، رعایت حریم خصوصی بیماران، رازداری، اخلاق حرفه ای و سازمانی، حقیقت گویی و دادن خبر بد به بیمار، اخلاق در پژوهش و آموزش، اخلاق در بلایا و فوریت ها، تعارض منافع و مواردی از این دست را شامل می شود.
وی 30 آذرماه را آخرین فرصت برای ارسال آثار عنوان نمود و اضافه كرد: هیأت انتخاب و هیأت داوران جشنواره، تیمی متشكل از اساتید اخلاق پزشكی، سینماگران و عكاسان حرفه ای خواهد بود و بعد از انتخاب و داوری، از آثار برگزیده تقدیر خواهد شد.
دكتر كیاسالار در پایان، ضمن قدردانی از تلاش های گردانندگان دوره های پیشین این جشنواره، جشنوارهٔ امسال را هم در همان راستا و مكمل آنها دانست.
منبع:

1398/09/05
14:54:59
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: آموزش , اهدا , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است