اهدای ۱۲ میلیارد ریال كتاب همزمان با هفته كتاب

اهدای ۱۲ میلیارد ریال كتاب همزمان با هفته كتاب كادو دونی: مدیركل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدا و توزیع بیشتر از 12 میلیارد ریال كتاب به مناسبت فرا رسیدن بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، در سراسر كشور آگاهی داد. همین طور آنونس های رادیویی بیست و هفتمین دوره هفته نیز از طرف رادیو فرهنگ تولید شد.


به گزارش كادو دونی به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، مهرزاد دانش با بیان خبر اهدا و توزیع بیشتر از ۱۲ میلیارد ریال كتاب اظهار داشت: هیات انتخاب خرید كتاب به صورت مستمر و در نوبت های مشخص در طول سال مبادرت به اهدای كتاب به مراكز مختلف فرهنگی می كند اما گاهی بعضی از این اهداها با عقد تفاهم نامه ها متناسب است كه مهم ترین طرف های قراردادهای ما، ادارات كل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هستند.
او اضافه كرد: ادارات كل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هر كدام به تناسب میزان تعداد كتاب خانه های شان، تلاش هایی كه توسط نهادهای ذی ربط جهت ترویج كتاب و كتاب خوانی صورت گرفته است و البته درجه محرومیت فرهنگی هر استان بر اساس تقسیم بندی ها و بضاعت بودجه وزارت خانه سهمیه بندی شده و با بازگشت نمایندگان استان ها به انبار كتاب، كتاب هایی را جهت تجهیز كتاب خانه های استانی دریافت خواهند كرد.
دانش با اشاره به اجرای دومین سال اهدای كتاب به استان ها در هفته كتاب اظهار نمود: برای دومین سال اهدای كتاب از طرف دفتر چاپ و نشر در هفته كتاب انجام می شود. ما درصدد هستیم تا این رویه را تداوم ببخشیم و علاوه بر سهمیه های سالانه به هر استان، به میزان ۴۰۰ میلیون ریال حواله اهدای كتاب به هر استان اهدا نماییم. گستره تنوعی كتاب ها، تلفیقی از كتاب های كودك، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری است.
مدیركل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور بیان كرد: كتاب خانه ها اصلی ترین و مهم ترین مراكز فرهنگی در حوزه كتاب است و هدف ما از انجام این فعالیت ها تجهیز این كتاب خانه ها است ولی برای رشد این محوریت نیاز به سیاست های دیگری نیز است كه باید با همكاری دیگر نهادها نیز صورت بگیرد.
دانش اظهار داشت: ما بعنوان نهادی كه وظیفه اهدای كتاب را دارد، به این شكل انجام وظیفه خواهیم كرد، اما دیگر سازمان ها نیز باید برای ترویج این قطب فرهنگی اقدامات دیگری را انجام بدهند.
همین طور گروه كتاب رادیو فرهنگ، همسو و همراه با اهداف و برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته كتاب مجموعه ای از آنونس های ترویجی را با هدف گسترش و نهادینه كردن فرهنگ كتابخوانی تولید كرده است.
هدف از انتشار این آنونس ها، ترویج مفاهیمی چون اهمیت مطالعه جهت زندگی بهتر، آموزش صحیح مطالعه به كودكان در مدارس، نقش والدین در گرایش كودكان به كتابخوانی، تاثیر مطالعه بر افزایش تمركز ذهنی، سخنوری و آرامش روحی افراد جامعه، لزوم خرید كتاب از كتاب فروشی های معتبر، آگاهی از نتایج سوء انتشار غیر قانونی كتاب و لزوم حمایت معنوی از نویسندگان و ناشران است.
این آثار صوتی با مدیریت نیلوفر زندیان، مدیر گروه كتاب رادیو فرهنگ و به تهیه كنندگی الهه بیات با گویندگی راضیه گردكاهد، امیرمحمد صمصامی و ناصر تركیان تولید شده است.
بنا بر اعلام ستاد خبری بیست و هفتمین هفته كتاب، فایل آنونس های رادیویی بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته كتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.
بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر كشور برگزار می گردد.
منبع:

1398/08/17
17:10:16
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: آرامش , آموزش , انتشار , اهدا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است