بابك صفری عنوان كرد

پوستر هفته كتاب طرحی آرمانی برای رشد كتاب خوانی در جامعه

پوستر هفته كتاب طرحی آرمانی برای رشد كتاب خوانی در جامعه به گزارش كادو دونی طراح پوستر هفته كتاب اظهار داشت: پوستر هفته كتاب، یك طرح آرمانی برای رشد فرهنگ كتابخوانی در جامعه است و من با طراحی این پوستر تلاش كردم حس و حال شعار هفته كتاب حال خوش خواندن را در مردم ایجاد كنم.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، بابك صفری درباره طراحی این اثر اظهار داشت: پوستر هفته كتاب را بر مبنای شعار هفته كتاب «حال خوش خواندن» طراحی كردم.
وی درمورد المان های موجود در اثر اظهار نمود: طرح پوستر هفته كتاب بر مبنای هویت ذاتی و تصویر ظاهری پرنده بود. در این اثر بال های پرنده به ورق های كتاب تبدیل گشته كه تداعی گر پیشرفت و اوج انسان به منظور زندگی بهتر است. برای این مقصود انسان به همراهی با سواد و كمال گرا نیاز دارد و من برای تثبیت این مفهوم در ذهن مخاطب، بال های پرنده را به كتاب تبدیل كردم تا این حس را در مخاطبان هفته كتاب بوجود بیاوریم و كتاب، بالی برای پرواز انسان در رسیدن به كمال باشد.
صفری افزود: رنگ آبی فیروزه ای در این اثر تداعی كننده آرامش و رهایی است و البته این رنگ نمادی از سنت اصیل ایرانی ها هم است. در این اثر المانی از پرواز و نغمه سرایی است كه می تواند محتوای ذهنی خویش را به صورت آواگونه به مخاطب منتقل كند.
وی در انتها خاطرنشان كرد: این پوستر، یك طرح آرمان گرا است چونكه سرانه مطالعه در كشور ما بسیار پایین است و این پوستر، یك طرح آرمانی برای رشد فرهنگ كتاب خوانی در جامعه است. با طراحی این پوستر تلاش كردم حس و حال شعار هفته كتاب «حال خوش خواندن» را در مردم ایجاد كنم چونكه كتابخوانی می تواند راهی برای حال خوش مردم باشد.
پوستر بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست اعضای ستاد برگزاری هفته كتاب با حضور نیكنام حسینی پور دبیر بیست و هفتمین هفته كتاب رونمایی گردید.
همچنین فایل پوستر بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته كتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.
بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر كشور برگزار می گردد.

1398/08/15
20:17:15
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: آرامش , تصویر , رمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است