نقاشی غارت شده توسط نازی ها به صاحبش برمی گردد

نقاشی غارت شده توسط نازی ها به صاحبش برمی گردد به گزارش كادو دونی پلیس آمریكا تابلو نقاشی مشهوری كه توسط ارتش نازی ها غارت شده بود و برای مدت ها در یكی از موزه های نیویورك نگهداری می شد را به وارثان اصلی اش باز می گرداند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا و به نقل از بی بی سی، پلیس «اف بی آی» اعلام نمود تابلو نقاشی «زمستان» اثر « گری ملچرز» ـ نقاش آمریكایی ـ كه برای سال های متمادی بر روی دیوار «موزه آركل» نصب می شده قبل از آن كه توسط سربازان ارتش نازی ها ربوده شود به یك خانواده آلمان یهودی تعلق داشته است. موزه «آركل» كه در نیویورك واقع شده است، مجموعه بزرگی از تابلوهای نقاشی هنرمندان آمریكایی را در خود جای داده است.
حالا موزه «آركل» نمایش این اثر را متوقف كرده و مقرر است تا زمان تحویل دادن این تابلو نقاشی به وارثان اصلی اش، این اثر نزد پلیس باقی بماند.
طبق تحقیق پلیس این تابلو نقاشی، یكی از چندین اثری است توسط سربازان ارتش نازی از مجموعه دارایی های این خانواده یهودی غارت شده است.
مسئولان موزه « آركل» بعد از اطلاع از تاریخچه این تابلو نقاشی ابراز تاسف كردند و تمامی حقوق نگهداری از این اثر را به وارثان حقیقی خانواده یهودی واگذار گردند.
این اقدام قسمتی از موجی است كه چندی است برای استرداد آثار هنری و باستانی غارت شده توسط ارتش نازی ها در سطح بین الملل به راه افتاده است.
قبل تر نیز یك تابلو نقاشی تحسین شده از نقاش چیره دست هلندی با سوژه «طبیعت بی جان» كه در جریان جنگ جهانی دوم توسط سربازان «نازی» از ایتالیا ربوده شده بود، توسط دولت آلمان به «فلورانس» بازگردانده شد.
همین طور یك موزه و دو گالری هنری در «مونیخ»، سه طراحی رنگی متعلق به قرن نوزدهم و پنج تابلو نقاشی متعلق به قرن شانزدهم الی بیستم را كه توسط سربازان ارتش نازی از اموال یك خانواده یهودی غارت شده بودند را به وارثان حقیقی این آثار بازگرداندند.1398/08/03
22:39:52
5.0 / 5
5225
تگهای خبر: طراحی , موزه , هنر , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است