ترجمه ای تازه از مجتبی ویسی منتشر شد

كتابی درباره خوانش شعر و عرضه شعرهای شاخص

كتابی درباره خوانش شعر و عرضه شعرهای شاخص كادو دونی: مجتبی ویسی ترجمه ای از كتاب شعر را چگونه بخوانیم با ترجمه مجتبی ویسی منتشر نمود.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، كتاب «شعر را چگونه بخوانیم» نوشته ادوارد هرش با ترجمه مجتبی ویسی از جانب نشر مروارید روانه بازار كتاب شد.
این كتاب كنكاشی بی سابقه در قلمروز شعر و عاطفه است. نویسنده كتاب هم با وسواس و هوشمندی مثال زدنی خود علل و اهمیت شعر را بر شمرده و برای مخاطبش می نویسد كه اگر دریچه های خیالش را باز بگذارد، پیام شعر می تواند تفاوتی در زندگی او پدید آورد.
هرش در این كتاب كه در زمره پرفروش ترین آثار سال ۱۹۹۹ در ایالات متحده بوده است تلاش كرده نشان دهد كه جهان را هم می توان شعرگونه دید و شعر را از دل تاریخ بیرون آورد و در آن نگرانی ها، دلمشغولی ها و شادی های بشری را نظاره كرد.
این كتاب در دوازده بخش تدوین شده است و نویسنده در هر فصل تاویل و تفسیری نو درباره خوانش شعر بیان كرده است. وی در این زمینه بیان داشته كه شعرهای زیادی را كه در طول سال های زندگی اش خوانده و آنها را كه دوست می داشته گردآوری كرده تا در نهایت خود شعر خوانش صحیح اش را به او بنمایاند و به تعبیر او راهنمای ویرژیل گونه او باشند.
وی در این زمینه در مقدمه كتاب می نویسد: هدفم در این اثر عرضه شعرهای شاخص بوده است، بی نهایت پرارزش در نظر من، و هم عرضه راهبرهایی برای خوانش آنها. خوانش های من قطعی نیستند، به نیت و توسعه و پیشنهاد نگاشته شده اند، چون كه خود این اشعار هم به تاویل های بی شمار راه می دهند. در آنها همیشه نكته ای هست كه از دایره فهم بگریزدد و من به دنبال آن بوده ام كه گفته پل والری را آویزه گوش خود كنم: شعر قدرتش را از هارمونی تعریف ناپذیری می گیرد میان آنچه می گوید و آنچه هست. این تعریف ناپذیری در مقوله تعریف از جایگاهی ویژه برخوردار می باشد.
هرش همینطور می گوید: این كتاب محل دعوت و تعامل هم هست و كوشیده ام خوانندگان را در عرصه فرم برگزیده هنری خودم راهنمایی كنم. بر خودِ كنش خواندن تمركز كرده ام، بر جاری و ساری شدن شعرها در دل و جان خواننده.
این كتاب را نشر مروارید در ۳۴۶ صفحه با قیمت ۵۰ هزار تومان انتشار یافته است.

1398/07/28
13:08:57
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: انتشار , شادی , شعر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است