اجرای اركستر سوگ آزادگی به آهنگسازی فردین خلعتبری

اجرای اركستر سوگ آزادگی به آهنگسازی فردین خلعتبری به گزارش كادو دونی ویژه برنامه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به آهنگسازی فردین خلعتبری و كارگردانی مجید خسروآبادی از روز ۱۳ مهر ماه اجرا می شود.


به گزارش كادو دونی به نقل از امور رسانه ای پروژه «سوگ آزادگی»، مجتبی خشایارفرد، معاون فرهنگی و گردشگری شركت نوسازی عباس آباد در توضیح این پروژه بیان كرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته طی روزهای ۱۳ تا ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸ پروژه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به كارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری به میزبانی منطقه فرهنگی هنری عباس آباد در بوستان «آب و آتش» تهران برگزار می گردد.
وی افزود: این پروژه در چارچوب مجلس شبیه خوانی «حربن یزید ریاحی» بر مبنای نسخه مشهور و معتبر «میرعزا» از معتبرترین نسخه نویسان تعزیه در ایران اجرا می شود كه به اعتقاد من با عنایت به طراحی و پشتیبانی فنی كه برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده مخاطبان شاهد یكی از بزرگترین و باشكوه ترین پروژه های طراحی شده با استفاده از نشانه های مجالس شبیه خوانی در ایران بخصوص مجالس تعزیه اجرا شده در تكیه دولت خواهند بود.
خشایارفرد اظهار داشت: حضور ۱۰ بازیگر اصلی به همراه ۶۰ هنرور بعلاوه جلوه های ویژه نمایشی كه برای این كار تدارك دیده شده حجم پیش تولید كار را برای طراحان و برگزاركنندگان پروژه بسیار سنگین كرد. این در شرایطی است كه برای ساخت موسیقی پروژه هم ما با بهره مندی از حضور فردین خلعتبری بعنوان یكی از برترین آهنگسازان كشورمان فضای متفاوتی را پیش روی مخاطب قرار خواهد داد كه به اعتقاد من می تواند دربرگیرنده خصوصیت های متفاوتی در این قالب های نمایشی باشد.
معاون فرهنگی و گردشگری شركت نوسازی عباس آباد با اشاره به حضور یك اركستر متشكل از نوازندگان سازهای ایرانی اظهار نمود: آقای خلعتبری برای آهنگسازی این پروژه نمایشی ـ موسیقایی كه زمان اجرای آن ۹۰ دقیقه خواهد بود، بیشتر از ۵۳ قطعه را به صورت مجزا آهنگسازی كرده است. ضمن اینكه حین اجرای پروژه گروهی از نوازندگان سازهای ایرانی به صورت زنده بخش اجرای موسیقی را به عهده خواهند داشت.
او در آخر اظهار داشت: تمام تلاش معاونت فرهنگی و گردشگری شركت نوسازی عباس آباد بر این بوده تا یك پروژه نمایشی ـ موسیقایی با تكیه و بهره گیری از اصالت تعزیه ایرانی بعنوان یك گونه بسیار مهم و پرارزش نمایش در ایران كه مخاطبان فراوانی دارد پیش روی شهروندان قرار گیرد و امیدوارم مخاطبان و كارشناسان حوزه نمایش و موسیقی هم با تماشای این پروژه از كاری كه انجام گرفته راضی باشند.
پروژه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به كارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری ساعت ۱۸: ۳۰ روزهای ۱۳ تا ۲۲ مهرماه با مدت زمان ۹۰ دقیقه به میزبانی معاونت فرهنگی گردشگری شركت نوسازی عباس آباد میزبان مخاطبان خواهد بود.1398/07/09
22:50:43
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: تولید , رسانه , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است