دوبله در ایران با سایر كشورها متفاوت می باشد

دوبله در ایران با سایر كشورها متفاوت می باشد به گزارش كادو دونی مدیر دوبلاژ معاونت سیما اعتقاد دارد كه جایگاه ایران در حوزه دوبله به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر كشورها نیست و مدل و شكل منحصربه فردی دارد.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مجتبی نقی ئی _ مدیر دوبلاژ معاونت سیما _ از آمادگی و استقبال چهره های مشهور و نامهای آشنای سینمای ایران برای همكاری با واحد دوبلاژ سیما و دوبله آثار پویانمایی مركز صبا اطلاع داد.
نقی ئی اظهار نمود: همكاران و صداپیشگان واحد دوبله سیما با افتخار و انگیزه بالا، خویش را جزیی از خانواده صبا دانسته و آثار پویانمایی این مركز را دوبله می كنند؛ چونكه تشخیص می دهند تولیدات این مركز در سال های اخیر بسیار كیفی شده است.
او اضافه كرد: جایگاه ایران در حوزه دوبله به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر كشورها نیست. در بعضی كشورها مانند روسیه، دو یا سه نفر كل فیلم را دوبله می كنند. در بعضی كمپانی های بزرگ كار صداپیشگی بیشتر به چهره ها و سلبریتی ها تكیه دارد و آنها جدای از یكدیگر بخش هایی از فیلم را دوبله می كنند.
نقی ئی اظهار داشت: دوبله جدا جدا سبب می شود، آن حس هنری موجود در دوبله فیلم از بین برود، اما در ایران هنرمندان ساعت ها كنار هم می نشینند و حس خوبی را در تعامل همزمان صداها بوجود آورده و به مخاطب منتقل می كنند. بنابراین دوبله در ایران یك مدل و شكل منحصربه فرد دارد. حتی موفقیت سریال های پخش شده كره ای و ژاپنی در شبكه های رسانه ملی در سال های اخیر، مرهون دوبله های خوب و بااحساس هنرمندان صداپیشه است.
محمدرحیم لیوانی _ رئیس مركز پویانمایی صبا _ هم اظهار داشت: تقریباً تمام آثار تولیدی مركز صبا در این واحد دوبله می شود. روزگاری فقط یك مدیر تولید و تعداد اندكی از صداپیشگان برای صداگذاری پویانمایی های صبا فعالیت می كردند، اما امروزه شاهد فعالیت و همكاری حدود 9 مدیر دوبلاژ و ده ها صداپیشه برای آثار این مركز هستیم كه این امر بر كیفیت و تنوع آثار تولیدی افزوده است.
رئیس مركز پویانمایی صبا اضافه كرد: این افزایش فعالیت ها نشان از افزایش تعامل و همكاریهای دو طرف بوده كه نویدبخش روزهای بهتری است.
لیوانی همینطور استفاده از صداهای جدید و چهره های سینمایی و حتی حضور خود كودكان و خردسالان برای دوبله روی آثار پویانمایی را فرصتی مغتنم برای هنرمندان و صداوسیما دانست.1398/07/04
20:44:50
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تولید , رسانه , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است