طالبیان، معاون وزارت میراث فرهنگی مطرح كرد

نمایش آثار موزه اسپانیا ششمین نمایشگاه مشترك ایران با دیگر كشورها

نمایش آثار موزه اسپانیا ششمین نمایشگاه مشترك ایران با دیگر كشورها به گزارش كادو دونی معاون میراث فرهنگی كشور بیان كرد: نمایشگاه دیرینه شناسی موزه آلیكانته اسپانیا ششمین نمایشگاه مشترك ایران با سایر كشورها است.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، نشست خبری نمایشگاه آثار دیرینه شناسی موزه آلیكانته اسپانیا ظهر روز یكشنبه ۳۱ شهریور در موزه ملی ایران اجرا شد.
در این نشست خبری محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: رویكرد نمایشگاههای دوجانبه از برگزاری نمایشگاه تندیس های پنه لوپه آغاز شد. با نمایشگاه ارمنستان و سیلا و پارس و نمایشگاه موزه لوور و نمایشگاه دیرینه شناسی هلند ادامه یابد. نمایشگاه اسپانیا نیز ششمین همكاری مشترك ما با كشورهای دیگر است.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۶۹۰ موزه در ایران داریم كه بزودی به مركز ۷۰۰ موزه می رسد. خیلی از این موزه ها متعلق به بخش خصوصی هستند. این حاصل نگاه جدیدی است كه مردم به موزه داری پیدا كرده اند. ما پرونده ای با سوژه كاشی نیز داریم كه می خواهیم در این رابطه با اسپانیا همكاری نماییم.
در ادامه جبرئیل نوكنده مدیر موزه ملی ایران درباره بیمه آثار نمایشگاهی نیز بیان كرد: همه آثار تاریخی كه در نمایشگاهها به نمایش در می آیند بیمه می شوند. در ایران ما بیمه آثار تاریخی و هنری نداریم. با بعضی از شركت های خارجی همكاری می نماییم كه آنها این آثار را بیمه كنند. برای برگزاری نمایشگاه اسپانیا نیز از بیمه های اروپایی كمك گرفته شد.
مدیر موزه ملی ایران اشاره كرد: متخصصان حمل آثار هنری در دنیا وجود دارند كه بسته بندی آثار موزه ای را انجام می دهند. در ایران هم در موزه هنرهای معاصر افرادی مشغول به فعالیت هستند. اما در باره این نمایشگاه باید اظهار داشت: بسته بندی آثار توسط موزه آلیكانته انجام شد و ما در این اقدام شركت نداشتیم. البته در این عملیات كارشناسان حفاظت و اموال هر دو طرف حضور داشتند. درباره قیمت بیمه اشیا نیز باید اظهار داشت كه این رقم محرمانه است تا بعضی از افراد سودجو از آن استفاده نكنند.


منبع:

1398/06/31
20:55:45
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: بیمه , تخصص , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است