كتاب چگونه سفرنویس شویم منتشر شد

راه پر پیچ و خم سفرنویسی به روایت یك كتاب

راه پر پیچ و خم سفرنویسی به روایت یك كتاب كادو دونی: كتاب چگونه سفرنویس شویم تألیف مشترك دان جورج و جانین ابرلی با ترجمه سارا سادات مكیان، مجید حیدری و زهرا كوچكی مطلق از طرف انتشارات ایرانشناسی منتشر گردید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، كتاب «چگونه سفرنویس شویم» تألیف مشترك دان جورج و جانین ابرلی مانند یك كتاب راهنما به علاقه مندان به سفرنامه نویسی كمك می نماید داستان سفری منحصربه فرد بنویسند، همین طور به نویسندگان نشان داده است كه چگونه مطالب خودرا در مجلات، روزنامه ها و كتاب كاغذی و حتی آنلاین به چاپ برسانند.
«پس می خواهید نویسنده سفر باشید»، «دوره آموزشی كوتاه سفرنامه نویسی»، «رسیدن به مرحله چاپ»، «نوشتن بلاگ سفر»، «زندگی در راه سفر» و «تبدیل به عكاس سفر شویم» عناوین ۶ فصل این كتاب را می سازند.
این كتاب یكی از بهترین منابع در زمینه آموزش نویسندگی برای سفر است، از نویسندگی سفر برای مجلات و روزنامه ها گرفته تا بلاگ نویسی. این كتاب كه به قلم دو نویسنده موفق سفر نوشته شده، در سال ۲۰۱۷ میلادی از طرف lonely planet به چاپ رسیده است.
در قسمتی از كتاب می خوانیم: «اگرچه نوشتن درباره سفر می تواند یكی از حرفه های بسیار جذاب بر روی كره زمین باشد، اما هركسی برای این كار ساخته نشده است. در حقیقت تلاش جهت زندگی كردن بعنوان كسی كه نویسنده سفر است، می تواند هزینه بردار و ترسناك باشد و به روحیه ای خاص نیاز دارد و فرد باید محدودیت هایی خاص جهت زندگی خود تعریف كند.»
نویسندگان در جای دیگری از كتاب درباره سختی های سفرنویسی چنین می نویسند: «سفر آسان نیست، خصوصاً زمانی كه در یك ماموریت هستید تا اطلاعات و تجربیاتی را به دست بیاورید كه بتوانید با آن یك داستان خوب بنویسید. مهم نیست چقدر خسته هستید. باید شرایط را درك كرده، بر تفاوت های فرهنگی غلبه كنید و از موانع زبانی عبور كنید و به آرامی غذاهایی را كه معده شما را به هم می ریزد ببلعید. شما باید شهامت آنرا پیدا كنید با مردمی كه هیچ گاه قبلاً ملاقات نكرده اید صحبت كنید و یاد بگیرید به مهربانی غربیه ها اعتماد كنید.»
شناخت روندهای سفر، فن های مصاحبه و یادداشت برداری، بازنویسی و خودویراستاری، نویسندگی برای مجله، سفرهای مطبوعاتی و تسهیلات رایگان، نگارش كتاب، ایجاد وبلاگ و وبلاگ نویسی، واقعیت هایی درباره سفرنامه نویسی، درآمدزایی بعنوان یك سفرنامه نویس و... اطلاعاتی است كه با خواندن این كتاب به دست می آورید.
كتاب «چگونه سفرنویس شویم» تألیف مشترك دان جورج و جانین ابرلی با ترجمه سارا سادات مكیان، مجید حیدری و زهرا كوچكی مطلق از طرف انتشارات ایرانشناسی در ۲۷۲ صفحه با شمارگان یك هزار نسخه و بهای ۴۵ هزار تومان روانه بازار كتاب ایران شد.


منبع:

1398/06/30
20:22:20
5.0 / 5
4161
تگهای خبر: آموزش , انتشار , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است