هفته آینده و از سوی نشر ماهی انجام می شود

انتشار در كشاكش دین و دولت به قلم محمد علی موحد

انتشار در كشاكش دین و دولت به قلم محمد علی موحد به گزارش كادو دونی تازه ترین اثر محمد علی موحد با عنوان در كشاكش دین و دولت از جانب نشر ماهی به بازار كتاب می آید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، كتاب «در كشاكش دین و دولت» با گزارشی فشرده از دوران سی ساله بعد از رحلت پیغمبر اكرم در سال ۱۱ هجری تا صلح امام حسن(ع) و معاویه در سال ۴۱ هجری شروع می شود و به دنبال آن، موحد چنان كه خود گفته است می كوشد «با دقت در مضمون روایت های مورخان و تعمق در زیر و بم آنها، تصویری بالنسبه معقول و قابل اعتماد آن دوران» (۱۳) به دست دهد.»
بر این پایه او دو نگاه را از دو منظر به این دوران سی ساله به مخاطب عرضه می دهد. یكی نگاهی كه عمده تمركزش بر مقوله شكل گیری و تاسیس حكومت اسلامی و مقوله خلافت است و دیگری نگاهی كه بر نزاع های برآمده از شكل گیری این حكومت ناشی شده تمركز دارد. بعنوان نمونه در بخش «نگاه اول» از فصل اول كتاب، محمدعلی موحد به مقولاتی مانند «تصویری از حكومت در صدر اسلام»، نسبت ساخت حكومت خلیفه ای با ساخت پادشاهی، ابعاد مقوله بیعت و… پرداخته است و در بخش «نگاه دوم» مقولاتی مانند «نزاع در بین قریشیان»، «نخستین ترور سیاسی در اسلام»، «چگونه مسلمانان بر خلیفه شوریدند؟»، «نزاع خانگی و ماجرای جنگ شتر» و… می پردازد.
دوران سی ساله ای كه موحد در فصل اول كتاب بر آن تمركز كرده، آبستن وقایع شگرفی بوده است كه سرنوشت حكومت زیر پرچم اسلام را رقم زد. در آن سی سال، ماجراهایی سهمگین و خون آلود صورت گرفت.
نشر ماهی كه در سال های اخیر در كنار نشر كارنامه ناشر آثاری از موحد به شمار می رفته است این كتاب را ۳۲۰ صفحه و قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر نموده و از هفته آینده آنرا به فروش می رساند.

1398/06/26
22:53:38
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: انتشار , تصویر , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است