در نشست مسئولان ایرانی و سوری مطرح شد

آمادگی اتحادیه ناشران سوریه برای همكاری با نشر ایران

آمادگی اتحادیه ناشران سوریه برای همكاری با نشر ایران به گزارش كادو دونی در نشست رئیس و معاون اتحادیه ناشران سوریه با مسؤلان غرفه ایران در نمایشگاه كتاب سوریه، اتحادیه ناشران سوریه آمادگی خویش را برای امضاء تفاهم نامه همكاری با نشر ایران اعلام نمود.به گزارش كادو دونی به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، نشست مسؤلان غرفه ایران با رئیس و معاون اتحادیه ناشران سوریه عصر روز گذشته در نمایشگاه كتاب سوریه برگزار گردید.
در این نشست هیثم حافظ، رئیس اتحادیه ناشران سوریه، ماهر عبدالعظیم، معاون اتحادیه ناشران سوریه، ابوالفضل صالحی نیا، رایزن فرهنگی ایران در دمشق، علی ناظری، رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس، مهدی سهل آبادی نماینده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین صفری مدیر دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور داشتند.
حسین صفری در ابتدای این جلسه ضمن عرضه گزارشی از نحوه برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران اظهار داشت: با عنایت به اشتراكات فرهنگی بین ایران و سوریه حضور ناشران سوری در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران فرصتی مناسب برای توسعه مبادلات فرهنگی بین دو كشور است. نظر به تحولات اخیر در منطقه ناشران سوری حضوری پررنگ تر در نمایشگاه كتاب تهران در سال آینده داشته باشند.
در ادامه هیثم حافظ، رئیس اتحادیه ناشران سوریه ضمن استقبال از دعوت برای حضور در نمایشگاه كتاب تهران اظهار داشت: سطح روابط فرهنگی بین ایران و سوریه باید مانند سایر حوزه ها فعال تر شود.
وی در ادامه اظهار داشت: این اتحادیه آمادگی دارد در چارچوب یك توافق نامه كلی در زمینه های مختلف نشر، نظیر بازار كتاب در دو كشور، برگزاری كارگاه های آموزشی برای ناشران و استفاده از تجربیات ایران در زمینه نمایشگاهی توافق نامه ای را با ایران مبادله كنند و در حوزه نشر دو كشور به شكل وسیع تری با یكدیگر ارتباط داشته باشند.
علی ناظری هم در این جلسه اظهار داشت: ایران و سوریه پس از جنگ گرفتار تحولاتی مهم همچون مقابله با افراطی گری شده كه نیاز است این ظرفیت ها انتقال پیدا كند. در این خصوص ناشران و نویسندگان مسئولیت سنگینی دارند و این توقع می رود تا بین دو كشور ارتباطی صورت گیرد تا ناشران و نویسندگان فعال تر شوند و با ترجمه كتاب ها بتوانند مبحث «مقاومت» را انتقال دهند.

1398/06/25
13:44:54
5.0 / 5
4841
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است