در فرهنگسرای انقلاب؛

مجموعه شعر طنز كلمن راز نقد می گردد

مجموعه شعر طنز كلمن راز نقد می گردد كادو دونی: پنجمین نشست رصد بامداد با رونمایی و نقد مجموعه شعر طنز كلمن راز نوشته عباس احمدی سه شنبه نوزدهم دی ماه در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می گردد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، این نشست كه با همكاری موسسه فرهنگی «صبح قریب» و با حضور شاعرانی همچون ناصر فیض، سعید بیابانكی و امیدمهدی نژاد برگزار می گردد و میلاد عرفان پور به عنوان كارشناس مجری در آن حضور خواهد یافت و به بررسی این اثر می پردازند.
عنوان كتاب «كلمن راز» كه برگرفته از نام «گلشن راز» نوشته شیخ محمود شبستری است كه توسط دكتر عباس احمدی به رشته تحریر درآمده است و همانند گلشن راز به طرح سوالاتی در موضوعات روز و پاسخ های طنز به آن می پردازد.
«كلمن راز»، هشت باب دارد. باب اول: در سبب نظم این منظومه؛ باب دوم: سؤال در ریشه و چیستی فرق ضاله بابیّت و بهائیت و علل ظهور بابِ ناباب؛ باب سوم: پرسش از علل، ریشه ها، فرصت ها، تهدیدها، چالش ها، مزایا، معایب، بایدها، نبایدها و همه چیزِ جریان ضالّه ی وهّابیت بی همه چیز؛ باب چهارم: سؤال از كیفیت دولت شیطانی شام و عراق (داعش) هدمهم الله اجمعین؛ باب پنجم: پرسشی چند در ریشه های اسلام هراسیِ برخی غربی های ملعونِ دونِ نادون؛ باب ششم: در باب تاریخچه و ریشه ی جنبش زن مداری المسمّی به «فمینیسم» و پاسخ دین مبین اسلام در قالب مشت محكم بر دهان یاوه گویان؛ باب هفتم: پرسش از چیستی نحله ی منحرف شیطان پرستی و عادات زشت و ادا و اطوار و قر و قمبیل نوچگان ابلیس ملعون؛ و باب هشتم: پرسشی چند در باب عرفان های كاذب و معنویت های نوظهور و شیوه ی شستشوی مغزی مریدان بتوسط ایشان.
سراینده درباره ی كتاب نوشته است: نام این منظومه ی گران سنگ را كه سرشار از حكمت و حقیقت و مشحون از سؤال و جواب، كلمن راز نهاده ایم. نخست از این رو كه نمی خواسته ایم این منظومه بر گلشن راز، همان گلشن اصلی راز، سایه افكند و آن را از رونق بیاندازد، و دوم از آنجائیكه كلمن به صندوقچه اسرار می ماند. از بیرون چیزی نشان نمی دهد، اما درونش جگر را حال می آورد. گوارایتان باد.
این نشست از ساعت ۱۶ امروز برقرار خواهد بود.

1396/10/19
23:38:08
5.0 / 5
6153
تگهای خبر: شعر , فرهنگ , فرهنگسرا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است