جمعی از علما و سخنرانان نامه ای به تكیه های عزاداری سراسر كشور نوشتند

سوژه خانواده در هیأت ها مورد توجه قرار گیرد

سوژه خانواده در هیأت ها مورد توجه قرار گیرد كادو دونی: تعدادی از علما و سخنرانان نامه ای تنظیم كردند و به سراسر هیأت های مذهبی كشور فرستادند و خواهان توجه به سوژه خانواده شدند.


به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، تعدادی از علما و سخنرانان كشور خطاب به هیأت های مذهبی در آغازین روزهای ماه محرم، در امتداد دعوت از هیأت های سراسر كشور جهت پرداختن به سوژه خطیر خانواده، نامه ای نوشتند.
متن نامه به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم از حدود صد سال پیش تا امروز، دشمن بشریّت، یعنی صهیونیسم و جریان سرمایه داری بین المللی، تصمیم گرفته اند نظام خانواده را از بین ببرند. هرچند در بعضی نقاط موفقیت هایی به دست آوردند، اما در كشورهایی چون ایران اسلامی به موفقیت نرسیدند. با این وجود آنان دست از تلاش برنداشته اند و امروز بیشتر از گذشته میهن عزیز ما، هدف بمباران دشمنان قرار گرفته است. رواج شهوات و از بین رفتن حیا و عفّت؛ سخت شدن شرایط ازدواج برای جوانان؛ ترویج فرهنگ فرزند كمتر زندگی بهتر؛ و رواج یافتن ازدواج سفید كه سیاه ترین اتفاق در این زمینه است؛ همه در امتداد نابودی این سنّت الهی است. اما در این بین هیآت كه سرچشمه تسری ولایت اهل بیتعلیهم السّلام در جامعه و از اصلی ترین حلقه های اتصال مردم به آستان ربوبیت هستند؛ همواره از مهم ترین عوامل ناكارآمدی نقشه های دشمن در طول تاریخ تشیع بوده اند. آنان كه هماره از جبهه های دفاع مقدس تا سنگرهای دفاع از حرم و در خاكریزهای خدمات اجتماعی در خط مقدّم حضور داشته اند، امروز كه مبارزه به میدان خانواده كشیده شده است روا نیست این نهاد اصیل جامعه شیعی، از توجه به این مهم چشم فروبندد و در راه دفاع از آن، از همّت و حمیّت خویش فروگذار نماید. هیآت همواره بر مدار دوده عصمت و طهارتعلیهم السّلام دائر بوده اند و نه تنها واژه «اهل بیت» به معنای «خانواده» است، بلكه به استناد روایات تاریخی، از آغاز بعثت پیامبرصلّی الله مقابل وآله تا قیام عاشورا و بعد از آن، نهاد خانواده نقشی تعیین كننده در شكل گیری این اتفاقات داشته است و بدون شك تحقق ظهور نیز نسبتی وثیق با تبلور خانواده هایی به رنگ اهل بیتعلیهم السّلام خواهد داشت. این دغدغه، تعدادی از خادمان آستان دوده عصمت و طهارتعلیهم السّلام را بر آن داشت تا در آستانه ی محرّم حسینی، كه نماد عزت و عظمت اسلام است، با دعوت از عموم هیآت سراسر كشور، بسم اللّهی بگوییم و سرآغازی باشیم بر جهادی لایتناهی در سنگر حفظ و تحكیم ارزش های والای نهاد خانواده. بدین وسیله از تمام كسانی كه در عرصه هیأت نقش آفرینی می كنند، دعوت می نماییم به صف این مبارزه بپیوندند تا بتوانیم در كنار یكدیگر، برای حفظ و رشد انقلاب و نظام اسلامی كه زمینه ساز حكومت جهانی حضرت بقیةالله الاعظمعجّل الله تعالی فرجه خواهد بود، قدم برداریم. سخنرانان با تبیین اهمیت سوژه خانواده و شرح و بسط زوایا و جوانب آن؛ شاعران با پردازش هنرمندانه مدایح و مراثی اهل بیتعلیهم السّلام از زاویه نگاه خانواده؛ مداحان با رصد و گزینش فرازهای در رابطه با خانواده از تاریخ و سیره اهل بیتعلیهم السّلام و انتخاب اشعار متناسب؛ و مدیران و متولیان نیز با عنایت به كمّ و كیف برگزاری جلسات و فراهم آوردن زمینه حضور خانوادگی مخاطبان در هیآت، در این جریان سازی باارزش سهیم شوند و با تبدیل هیأت به سنگری برای حفاظت و صیانت از كیان خانواده یك دفعه دیگر، پشت دشمنِ محكوم به شكست را با خاك مذلت آشنا كنند. درانتها لازم به ذكر است مسأله خانواده از جنس مسائل فرهنگی است و بدون تردید با فعالیت های موقت و كوتاه مدّت نتیجه شایان توجهی حاصل نخواهد شد. موفقیت در این صحنه نیازمند صبر و تلاش مداوم است، اما شروع مبارزه خود گام بزرگی برای دست یافتن به فتح و نصر در این حوزه خواهد بود، ان شاء الله.


منبع:

1398/06/15
23:24:36
5.0 / 5
4957
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , هنر , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است