توضیحات تهیه كننده ایلدا درباره سانحه پیش آمده برای بازیگران این سریال

توضیحات تهیه كننده ایلدا درباره سانحه پیش آمده برای بازیگران این سریال به گزارش كادو دونی تهیه كننده «ایلدا» ـ سریالی با مبحث دفاع مقدس كه این روزها در منطقه ارستان و خرم آباد تصویربرداری می شود ـ درباره ی سانحه ای كه برای دو بازیگر این سریال، پوریا پورسرح و امید محمدنژاد رخ داده است، تصریح كرد كه این سانحه جزئی بوده و دو بازیگر بلافاصله كارشان را ادامه می دهند.


علیرضا سبط احمدی در گفتگو با ایسنا درباره ی سانحه پیش آمده برای این دو بازیگر در حین تولید كار، توضیح داد: اتفاق حادی رخ نداده است و هر دو بازیگر در سلامت كامل به سر می برند.
او افزود: این اتفاقات طبیعی است؛ كاری كه اسب و موتور دارد، درگیری دارد، جلوه های ویژه و تحرك دارد، پیش آمدن یكسری اتفاقات برایش طبیعی است. اتفاق مهمی نبوده و مشكل هر دو بازیگر بلافاصله برطرف شد. ما مثل دنیای پیشرفته نیستیم كه تمام پروژه هایمان را به استودیو و پلاتو ببریم بلكه مجبوریم از لوكیشن های رئال استفاده نماییم و با اتفاقات رئال روبه رو شویم و طبیعتا برخی اتفاقات از دست تیم تولید درمی رود و سانحه ای هم رخ می دهد. در این كار هم حادثه حاد نبود و دو بازیگر بلافاصله كارشان را ادامه می دهند.
ایشان در ادامه درباره روند ساخت این سریال مناسبتی اظهار داشت: چیزی در حدود ۲۵ روز است كه كار شروع شده و تا چندین ماه دیگر ادامه خواهد داشت. تابحال ۱۵ درصد از این مجموعه به سرانجام رسیده است و در منطقه خرم آباد و روستاهای اطراف خرم آباد مشغول كار هستیم.
سبط احمدی با اشاره به اینكه «ایلدا» روایتی از سال های ۵۸ و ۵۹ و همزمان با آغاز جنگ است، درباره ی دشواری ساخت سریال با مبحث دفاع مقدس، اظهار داشت: یكی از علل عمده كم شدن ساخت سریال های اینچنین هزینه بر بودن آن است كه در شرایطی كه تلویزیون هم مثل سازمان ها و ارگان های دیگر با مشكلات مالی مواجه می باشد. تلویزیون هم آنلاین با بالا رفتن هزینه ها نیازمند بودجه ی بیشتری است. اینجاست كه مجبور می شود دائما از هزینه پروژه هایش بكاهد. زمانی كه این اتفاق می افتد طبیعتا پروژه های گران قیمت محدود می شود بنابراین كارهای دفاع مقدس و كارهایی كه هزینه بر است محدود شده اند؛ در حالیكه نیاز نسل جدید است كه با اتفاقاتی كه در چهار دهه ی گذشته رخ داده آشنا بشوند.
این تهیه كننده سپس اظهار داشت: روسیه، آلمان، آمریكا و بسیاری از كشورهای بزرگ دنیا پس از گذشت ۷۰، ۸۰ و یا صد سال از جنگ هنوز بازسازی می كنند و دلاورمردی هایشان را به رخ دیگران می كشند. ما متاسفانه در این زمینه یك مقدار كم كاری می نماییم.
سبط احمدی درباره ی ساخت كارهایی با مبحث دفاع مقدس كه از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و تا چه میزان تلاش می شود ساخت «ایلدا» به دور از شعارزدگی باشد، اظهار نمود: آماده سازی و پرداخت فیلمنامه كه پیش از شروع كار اتفاق می افتد خیلی مهم می باشد، ما گاهی اوقات مجبور می شویم به علت بسیاری از مشكلات عدیده و كمبود بودجه كار را به سرعت پیش ببریم و طبیعتا این سرعت به كار صدمه می رساند امیدواریم كار «ایلدا» خروجی خوبی داشته باشد.
وی در پاسخ به اینكه تا چه میزان روی فیلم نامه این سریال كار شده است؟ اظهار نمود: بر روی فیلم نامه باید كار شود تا به پختگی لازم برسد. متن چندین بار باید بازخوانی شود، گاهی اوقات بین نگارش فیلمنامه تا زمان پخش فاصله ی كوتاهی است و این به هر پروژه و كاری صدمه می رساند. یك فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه ای هم كه می خواهد تولید شود، فیلمنامه آن چندین بار بازخوانی می شود تا پخته و چكش كاری شود، ولی اتفاقاتی كه می افتد و تصمیم گیری هایی كه گاهی اوقات گرفته می شود، به مشكلات بودجه برمی گردد. اینها به كار صدمه می زند. فیلم نامه ی ایلدا هم چندین بار بازنویسی و روی آن كار شده است و امیدواریم این مشكلات را در این پروژه كمتر ببینیم.
در این مجموعه مجید مظفری (صالح خان)، خسرو شهراز (نصیر خان)، فاطمه گودرزی (دا گل)، علی دهكردی (دكتر هوشنگ)، جعفر دهقان (كاكاوند)، رحیم نوروزی (ایرج)، كاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، كوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، قربان نجفی (شیخ رحیم)، سینا رازانی (كریم)، مهدی صبایی (منصور)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دكتر هندی)، محمدصادق ملك (جابر و قادر)، سیامك ادیب (قباد)، پویان گنجی (یاور)، میترا رفیع (گندم)، زینب قادری (راحیل)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (كامل)، امید محمد نژاد (كیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، معصومه بافنده (آساره) در سریال ایلدا ایفای نقش می كنند و بیشتر از ۱۰۰ بازیگر بومی استان لرستان هم در آن حضور خواهند داشت.
این سریال قصه فداكاری و ایثار مردم غرب كشورمان در اوایل جنگ تحمیلی است.1398/06/13
15:00:21
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: تصویر , تولید , رمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است