سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد:

برون سپاری بخش عمده ای از گردشگری، سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد دلاری در گردشگری

برون سپاری بخش عمده ای از گردشگری، سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد دلاری در گردشگری كادو دونی: سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معتقد می باشد كه این بخش می تواند بعنوان یكی از اصلی ترین پایه های اقتصادی ایران در نظر گرفته شود و این وزارتخانه با همین هدف اقدامات خودرا پیگیری خواهدنمود.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان دوشنبه ۱۱ شهریور در نشست مشترك با اعضای اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود: امروز صنعت گردشگری در تمام دنیا بعنوان یك صنعت بسیار مهم و كلیدی شناخته می شود كه روند رو به رشد آن ادامه دارد. هم اكنون به ازای هر ۱۱ شغل در دنیا یك شغل با محوریت گردشگری فعال شده كه این مساله نشان دهنده رشد قابل توجه اقتصاد این بخش در جهان است.
وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری برای تبادل فرهنگی میان ملت ها بیان كرد: ما در كنار اهداف اقتصادی كه در حوزه گردشگری داریم با افزایش فعالیت هایمان می توانیم بر ابعاد فرهنگی نیز فعالیت جدی داشته باشیم. گردشگری حوزه ای است كه چه در فرهنگ و چه در اقتصاد می تواند بسیار زودبازده باشد.
او با بیان این كه ما تلاش می نماییم در این وزارتخانه بیشتر از آنكه نقش مداخله گرانه دولتی داشته باشیم، صرفا نظارت و حمایت را اجرایی كرده و با بخش خصوصی رقابت نكنیم، اظهار نمود: در چنین ساختاری تابحال در كشور ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بخش گردشگری سرمایه گذاری شده و در دو سال قبل نیز این عدد حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان بوده كه نشان داده است بخش خصوصی نسبت به ورود به این عرصه نگاه مثبتی دارد.
وی با بیان این كه دولت دوازدهم مصوبه های خوبی برای پشتیبانی از سرمایه گذاران بخش گردشگری داشته، اضافه كرد: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، ارائه یارانه و تسهیلات به سرمایه گذاران یا در نظر گرفتن قوانینی مانند معافیت از مالیات ارزش افزوده برای ساخت هتل قسمتی از این حمایت هاست. البته در ارتباط با سوژه آخر پیشنهاد ما این است كه در كنار هتل های درجه یك تا سه دیگر هتل ها نیز شامل این تخصیص بشوند.
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: ما برنامه داریم كه بزودی به عدد سالیانه ۲۰ میلیون توریست برسیم. آمارها نشان داده است كه تولید ناخالص كشور در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۲ میلیارد دلار بوده و سهم گردشگری از این درآمد در حدود سه درصد باقی مانده است. ما در تلاشیم با یك سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد دلاری سهم مان را از این درآمد به ۴.۷ درصد برسانیم.
وی با بیان این كه دولت تلاش نموده خیلی از پروژه های گردشگری را برون سپاری كند، توضیح داد: بودجه ما برای مرمت آثار تاریخی كافی نبود بدین جهت در دو سال قبل تلاش شد بخش زیادی از این پروژه ها به بخش غیردولتی سپرده شود تا هم حضور آنها گسترش یابد و هم فشار بودجه ای دولت مانع از خدمت رسانی درست در این عرصه نشود.
او افزود: یكی از اصلی ترین برنامه هایی كه ما دنبال خواهیم كرد سوژه راه اندازی بوتیك – هتل است، چون امروز توریستهای خارجی هتل های بزرگ كم ندیدند اما مجموعه هایی كه از آنها آثار تاریخی دیده شود و صنایع دستی به گردشگری محورشان باشد برای آنها كمتر تجربه شده بدین جهت توسعه این نوع هتل ها نیز برای ما یك اولویت جدی به حساب می آید.1398/06/11
19:05:00
5.0 / 5
4196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است