توسط نشر گل آذین؛

ترجمه كتاب شهروندی منتشر گردید

ترجمه كتاب شهروندی منتشر گردید كادو دونی: ترجمه كتاب شهروندی (گفتمان، نظریه ها و دیدگاه های فراملی) نوشته پیتر كیویستو و توماس فیست توسط نشر گل آذین منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، كتاب «شهروندی (گفتمان، نظریه ها و دیدگاه های فراملی)» نوشته پیتر كیویستو و توماس فیست اخیرا با ترجمه محسن نیازی و ولی بهرامی توسط نشر گل آذین منتشر و راهی بازار نشر شد.
نویسندگان این كتاب معتقد می باشد شهروندی مفهومی چند بعدی و متكثر است كه ابعاد مختلفی همچون شهروندی دوگانه، شهروندی زیست_محیطی، شهروندی فمنیستی، شهروندی پسامدرن و شهروندی جهان وطنی به خود گرفته است. این مفاهیم همچون موضوعاتی هستند كه در كتاب به آنها پرداخته شده است.
همچنین در این كتاب خوانش های متفاوت و گاهی متعارضی از شهروندی و زیست جهان اجتماعی _فرهنگی ارائه می شود.
كتاب «شهروندی» با سیر در معنا و مفهوم شهروندی، زمان گذشته را به حال و حال را به آینده پیوند می دهد و با عنایت به تحولات رخ داده در جوامع امروزی، تدابیری را برای تغییرات به وجود آمده در روابط دولت_ملت در عصر جهانی شدن پیشنهاد می دهد. نویسندگان كتاب بعلاوه به ما گوشزد می كنند كه دیگر با ظرف سیاست های از بالا به پایین و تك بعدی محدود به دولت_ملت كلاسیك نمی توان شهروندانی نیرومند و آگاه داشت.


منبع:

1398/05/18
16:30:17
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است