توسط انتشارات جهان كتاب؛

یك رمان دیگر از فردریك دار به مجموعه نقاب اضافه گردید

یك رمان دیگر از فردریك دار به مجموعه نقاب اضافه گردید به گزارش كادو دونی رمان آغوش شب نوشته فردریك دار با ترجمه عباس آگاهی توسط انتشارات جهان كتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، رمان «آغوش شب» نوشته فردریك دار اخیرا با ترجمه عباس آگاهی توسط انتشارات جهان كتاب منتشر و راهی بازار نشر شده است. این كتاب هشتادوششمین عنوان از مجموعه پلیسی «نقاب» است كه این ناشر چاپ می كند.
آسانسور، مرگی كه حرفش را می زدی، كابوس سحرگاهی، چمن، قیافه نكبت من، بزهكاران، بچه پُرروها، زهر تویی، قاتل غمگین، تصادف، تنگنا، دژخیم می گرید، اغما، نان حلال، مردِ خیابان، قتل عمد؟ و دفتر حضور و غیاب، عنوان ۱۷ رمانی هستند كه قبل از این به قلم فردریك دار در چارچوب عناوین مجموعه نقاب چاپ شده اند. «دفتر حضور و غیاب» هشتادودومین عنوان «نقاب» بود كه تیرماه امسال به چاپ رسید.
از رمان «آغوش شب» اقتباسی سینمایی به كارگردانی ژاك گیمو ساخته شده است. این كارگردان درباره چگونگی این اتفاق گفته است: «خیلی وقت می شدكه منتظر بودم رمانی از فردریك دار، برای ساختن فیلم سینمایی آزاد شود. فردریك دوستی قدیمی و بیشتر از آن است. معروف است كه برای سینماگران نویسنده ای اسطوره ای است. هنگامی كه رمان او، قیافه نكبت من، در استودیوی فیلمبرداری در حال ساخت بود، به دیدنش رفتم و او ناگهان به فكر آغوش شب افتاد و به من اظهار داشت: با من بیا! و مرا به دنبال خود به دفتر مدیر انتشارات فلونوار برد. او در مقابل حیرت ما اطلاع داد كه: آغوش شب آزاد شده... از روز بعد آخرین نسخه هایی را كه هنوز ناشر در اختیار داشت دریافت كردم، و از همان صفحه اول شیفته داستان شدم. ماجرا در ایالات متحده جریان داشت و می بایست آنرا فرانسوی نماییم تا از لحاظ فیلمبرداری كارمان راحت تر شود. من تنها مقصر این جابه جایی محل وقوع داستان هستم. برای بقیه چیزها به فردریك دار، و به بازیگرانم دانیال داریو، روژه هانن و پی یر دِتای _ كه بازرس مورل حیرت آوری عرضه كرد _ اعتماد كردم...»
داستان «آغوش شب» با ناپدیدشدن مدیر یك شركت تجاری آغاز می شود. مدیر با هیچ كس حرفی از سفر نزده، پولی از بانك نگرفته و قرارهای كاری مهمش را هم به روز بعدی موكول نكرده است. ازاین رو همه از غیبت ناگهانی اش متعجب می شوند. مدیر داخلی شركت بعد از چند روز از غیبت طولانی رئیس نگران شده و به همسر او تلفن می زند. در نهایت، بعد از روزهای متمادی وقتی از پیگیری نتیجه ای حاصل نمی گردد با پلیس تماس می گیرد.
پس از اطلاع به نیروهای پلیس، سربازرسی به نام سیاتل و همكار زمخت و بی ادبش مامور به پیگیری این پرونده می شوند و به دیدار دوریس همسر مدیر شركت می روند. احتمال وقوع یك قتل وجود دارد چون غیبت بی اطلاع مدیر طولانی شده و همینطور بدون اطلاع بوده است. دوریس هم بعنوان مظنون درجه یك پرونده در نظر گرفته می شود.
در ادامه داستان، بازرسی دقیق خانه، كنترل تلفن و رفت وآمدهای دوریس بعلاوه بازجویی های مكرر از او، نتیجه ای ندارند اما سربازرس عاشق و دلباخته زن مدیر می شود و...
«آغوش شب» در ۹ فصل نوشته شده است.
در قسمتی از این رمان می خوانیم:
آنگاه دوریس پرسشی را برایم بیان كرد كه حدس می زدم از خیلی وقت پیش ذهنش را مشغول كرده است:
«عزیزم، چه چیزی باعث می شه كه فكر كنی اون هنوز زنده ست؟»
برایش حكایت اسرارآمیز مارتین نامی را بازگو كردم كه از ونكوور به قصد پورتوریكو هواپیما گرفته بود و هم كارت پستالی كه از سن دومینیك برای دوروتی فلوگر رسیده بود؛ و البته خشم و ناراحتی این زنك _ «فروشنده لحظاتی خوش» _ را هم فراموش نكردم، درست موقعی كه وانمود می كردم كارت پستال را یافته ام.
«تو فكر می كنی كه؟...»
«تا خلافش ثابت نشه، فكر می كنم كه دست كم "امكان" چنین چیزی رو می شه در نظر گرفت. می فهمی؟»
«آره...»
وارد ساختمان شدیم. شب مثل آب چشمه، خنك شده بود. حالا دیگر تشویشی نداشتم...
با ورود به اتاق نشیمن چشمم به كوسن چرمی افتاد. كنارش نشستم و آنرا لمس كردم...
وقتی با دقت آنرا لمس می كردی، از پشت چرم ضخیم، صدای قرچ قرچ اسكناس ها محسوس می شد.
«می گم تو اسكناس ها رو شمرده ای؟»
او ابروها را در هم كشید.
«چرا این كار رو بكنم؟»
از این پاسخ خوشحال شدم، چون ثابت می كرد كه زن حریصی نیست.
این كتاب با ۱۵۰ صفحه، شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان انتشار یافته است.

1398/05/11
16:07:01
5.0 / 5
4168
تگهای خبر: انتشار , رمان , سفر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است