روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خبر داد؛

آغاز دوره های جدید آموزشی زبان فارسی در لاهور پاكستان

آغاز دوره های جدید آموزشی زبان فارسی در لاهور پاكستان به گزارش كادو دونی دوره های جدید آموزشی زبان و ادبیات فارسی با حضور دانشجویان و علاقه مندان در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور شروع شد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، علی اكبر رضایی فرد، رئیس خانه فرهنگ كشورمان خطاب به زبان آموزان این دوره های آموزشی اظهار داشت: اگر نگاهی به گذشته این سرزمین داشته باشیم متوجه خواهیم شد كه بزرگانی چون سید علی بن عثمان هجویری المعروف به داتا گنج بخش یكی از شخصیت های برجسته عرفان و تصوف گنجینه ‎های فراوانی را به زبان فارسی برجای گذاشته اند.
وی در ادامه اضافه كرد: علاوه بر وی علامه محمد اقبال لاهوری شاعر مشرق، فیلسوف، متفكر پاكستان هم از دوازده هزار اشعار خود بیشتر از هفت هزار شعر و پُرمفهوم خویش را به زبان فارسی سروده است. حال اگر شما بخواهید كه از فرموده های بزرگان خود و مخصوصاً تاریخ این سرزمین آشنا شوید، آیا زبان فارسی در این راه دانستن و فهمیدن، یك ابزار مهم نیست؟
رضایی فرد افزود: امروزه عصر تكنولوژی است. ما در چند سال قبل امكاناتی چون شبكه های اجتماعی، وب سایت ها، تلویزیون اینترنتی، موبایل و … را نداشتیم. در موبایل های خود، اخبار زنده را می توانیم مشاهده نماییم، خبرها و اتفاق هایی كه رُخ می دهد شاید زودتر از تلویزیون رسمی به ما می رسند.
رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور اضافه كرد: شما می توانید از این نرم افزارها جهت آموزش زبان فارسی استفاده كنید. كلیپ ها، شعرها، فیلم های ایرانی، مستند و … را در موبایل های خود مشاهده كرده و كلمات و جملات زیادی را از آن فرا بگیرید.
وی اظهار نمود: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با بكارگیری تسهیلات بروز، نرم افزارهای مخصوص آموزش زبان و ادبیات فارسی، برگزاری كارگاه های مختلف آموزشی امروزی تلاش و تلاش خواهد نمود كه زبان و ادبیات فارسی، هنرهای اصیلی ایرانی، خط و خوشنویسی را به نحو احسن به شما آموزش دهد.
این دوره از كلاس های آموزشی هفته ای دو روز (شنبه و چهارشنبه) از ساعت ۳ الی ۵ پس از ظهر به مدت سه ماه دایر خواهد بود.


منبع:

1398/04/09
01:17:28
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , رمان , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است