گزارش كادو دونی به نقل از مهر

یك سوم پروازهای اردیبهشت مربوط به مهرآباد بود، كاهش سفرهای هوایی

یك سوم پروازهای اردیبهشت مربوط به مهرآباد بود، كاهش سفرهای هوایی كادو دونی: در اردیبهشت امسال 10 هزار و 395 پرواز از مبدأ یا به مقصد مهرآباد انجام شد كه 30.7 درصد از كل پروازهای بازه زمانی مذكور بوده است.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، در اردیبهشت امسال ۳ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۷۳۶ مسافر بوسیله فرودگاه های كشور جابه جا شدند كه نسبت به ماه پیش از آن (فروردین ۹۸) كه ۳ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۸۸۲ مسافر در فرودگاه های تحت مالكیت شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تردد داشته اند، كاهش ۱.۲ درصدی داشته است.
همچنین برمبنای اعلام شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه مهرآباد با دارا بودن ۱۰ هزار و ۳۵۹ نشست و برخاست پُرترددترین فرودگاه كشور بود كه نسبت به ماه پیش از آن (فروردین ۹۸) كه تعداد نشست و برخاست های هواپیما در این فرودگاه، ۱۰ هزار و ۷۳ سورتی پرواز بود، افزایش ۳.۲ درصدی نشان داده است.
سهم نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد در اردیبهشت ماه نسبت به فرودگاه های دیگر ۳۰.۷ درصد بود.
بیشترین میزان تردد و اعزام و پذیرش مسافر در اردیبهشت ماه امسال نیز در فرودگاه مهرآباد بوده كه با ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار مسافر در رتبه نخست فرودگاه های كشور قرار گرفت. در فروردین ماه امسال نیز ۱ میلیون و ۲۰۷ هزار مسافر از مهرآباد تردد كرده اند كه نشان داده است رشد ۳ درصدی داشته است.
همچنین فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در اردیبهشت ماه امسال ۴ هزار و ۴۱۵ نشست و برخاست هواپیما داشت كه این شاخص در فروردین ۹۸ معادل ۴ هزار و ۴۴۹ سورتی پرواز بوده است.
فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در اردیبهشت ماه با سهم ۱۳.۱ درصد، رتبه دوم فرودگاه های كشور بعد از مهرآباد از نظر میزان تردد هواپیما را كسب كرده است.
این فرودگاه پس از مهرآباد از نظر تعداد اعزام و پذیرش مسافر نیز در رتبه دوم قرار گرفت. در ماه گذشته (اردیبهشت ۹۸) ۶۶۱ هزار مسافر از فرودگاه مشهد تردد كرده اند. این در شرایطی است كه در ماه پیش از آن (فروردین ۹۸) این شاخص ۶۷۱ هزار مسافر بوده و نشان دهنده كاهش ۱.۵ درصدی تعداد مسافران فرودگاه مشهد در اردیبهشت نسبت به فروردین امسال بوده است.
رتبه سوم نشست و برخاست هواپیما و همین طور تعداد اعزام و پذیرش مسافر را نیز فرودگاه امام خمینی (ره) به ترتیب با انجام ۳ هزار و ۳۱۳ سورتی پرواز و ۵۱۵ هزار مسافر در بین فرودگاه های كشور در اردیبهشت ماه امسال كسب نمود كه این دو شاخص در فروردین ماه امسال ۳ هزار و ۹۹۳ سورتی پرواز و ۶۵۷ هزار مسافر بوده است كه در این ماه مانند اردیبهشت، فرودگاه امام خمینی (ره) در هر دو شاخص همچنان در رتبه سوم بعد از فرودگاه های مهرآباد و مشهد قرار گرفته بود.
سهم فرودگاه امام خمینی (ره) از كل پروازهای انجام شده در اردیبهشت ماه امسال نسبت به سایر فرودگاه ها، ۹.۸ درصد بوده است.منبع:

1398/03/26
14:56:08
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است