انتشار چهار كتاب با مبحث تربیت جنسی برای كودكان

انتشار چهار كتاب با مبحث تربیت جنسی برای كودكان به گزارش كادو دونی انتشارات نردبان چهار كتاب با مبحث تربیت جنسی برای مخاطبان كودك و نوجوان را منتشر نمود.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، انتشارات نردبان (بخش تولید كتاب كودك انتشارات فنی ایران) چهار عنوان كتاب با مبحث تربیت جنسی كودكان و نوجوانان را با عناوین «بدن تو مال خودته!»، «لمس خوب لمس بد»، «بدن من مال منه!» و «رازهایی كه نباید مخفی كرد» روانه بازار كتاب كرده است.
كتاب «یدن تو مال خودته» نوشته كورنلیا اسپل من و با ترجمه جواد كرمی انتشار یافته است. در این كتاب موخره ای از زبان نویسنده را در خود دارد كه در آن عنوان شده هدف از تالیف این اثر بیان این مورد است كه بدن یك كودك پدیده ای متعلق به خود اوست و او حق دارد اجازه ندهد كسی آنرا لمس كند حتی اگر قصد بدی نداشته باشد.
كتاب همینطور تلاش داشته تا در قالبی آموشی به مخاطب خود یاد بدهد كه باید توانایی بیان اینكه كسی تلاش كرده بدون اجازه آنها به بدنشان دست بزند را به دست بیاورند و راهكارهایی برای آن عرضه كرده است.
كتاب «لمس خوب لمس بد» هم اثری است كه تلاش دارد با فعال كردن سیستم های اخطار درونی كودكان به آنها یاد دهد كه اگر در شرایطی غیرعادی قرار گرفت، به احساس خود اعتماد كند و كمك بخواهد.
این كتاب را سندی كلون تالیف كرده و ترجمه آنرا جواد كریمی بر عهده داشته است. در موخره این كتاب آمده است: این اثر راهمای مقابله با سو استفاده جنسی كودكان است. همهما بخصوص كودكان به محبت و تماس و بغل كردن نیاز داریم اما باید به كودكان آموزش داد كه تماسهای مخفیانه، فریبكارانه یا الزامی اشتباه است و باید فوراً به بزرگسال مورد اعتماد اطلاع دهند.
كتاب رازهایی كه نباید مخفی كرد به قلم جینین ساندرز و با ترجمه جواد كریمی تالیف شده است و تلاش دارد به مخاطب خود بیاموزد كه برخی رازها را نباید هیچگاه مخفی نگاه داشت. در همین راستا كتاب تلاش كرده مبحث احساس امنیت و موقعیت های آشفته كننده راب رای كودك شرح دهد و او را تشویق كند تا هر وقت با چنین پدیده هایی روبرو شد فوراً به یك بزرگتر اعتماد كند و حرفش را بزند.
كتاب «بدن من مال منه» تدوین شده توسط موسسه پروفامیلیاست كه در آن از زبان یك كودك حس او درباره بدنش و هم انتظارات و خواسته هایش را درباره آن شرح داده است. این كتاب تلاش كرده به كودكان بیاموزد بدن خویش را دوست بداند و تصویر ذهنی خوبی از آن بسازند و هم به آنها می آموزد كه بدن هر فرد مرزهایی شخصی در خود دارد كه هر فرد خود آن مرزها را تعیین می كند و اگر مسی آنرا زیر پا بگذارد او حق دارد قاطعانه با آن برخورد كند.

1398/03/23
18:47:38
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: آموزش , انتشار , تصویر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است