ششمین نشان دیرینه شناسی برای یك بانوی ایرانی

ششمین نشان دیرینه شناسی برای یك بانوی ایرانی كادو دونی: ششمین تندیسِ پدر دیرینه شناسی ایران «عزت الله نگهبان» برای «فخری دانش پور پرور» شاگرد عزت الله نگهبان كنار گذاشته شد.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، از سال ۱۳۹۱ هیأت مدیره ی انجمن علمی دیرینه شناسی ایران، یك تبصره به اساسنامه ی خود اضافه كرد تا بر طبق آن و بعد از انجام بررسی های كامل هر سال و در صورت فراهم شدن شرایط در اسفندماه به یكی از عتیقه شناس پیشكسوت و فعال، نشانی با نام و عنوان «نشان دكتر عزت الله نگهبان» اهدا شود.
نخستین نشان در سال ۱۳۹۱ برای اولین بار به «محمدیوسف كیانی» اهدا شد تا ۲۰ مهرماه ۹۳ كه دومین نشان به دكتر «عزت الله نگهبان» از طرف جامعه ی علمی دیرینه شناسی ایران به دومین عتیقه شناس برازنده ی این نشان، مرحوم «محمود موسوی» اهدا شد. سومین تندیس نیز در ۲۹ بهمن ۹۳ به «محمدرحیم صراف» عتیقه شناس پیشكسوت ایران و از شاگردان زنده یاد عزت الله نگهبان اهدا شد.
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ چهارمین نشان پدر دیرینه شناسی ایران به «حكمت الله ملاصالحی» كه در سال های ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴ شاگرد دكتر عزت الله نگهبان بود، اعطا شد.
پنجمین نشان هشتم اسفند ماه سال ۹۵ به مهدی رهبر داده شد و الان پس از سه سال قرعه برای اولین بار به یك بانوی عتیقه شناس تعلق می گیرد.
فخری دانش پرور پور، ۷۳ سال قبل، در خیابان ری تهران به دنیا آمد، با گرفتن دو دیپلم علوم طبیعی و ادبی، در سال ۱۳۳۷ در وزارت فرهنگ یا آموزش و پرورش استخدام شد و هشت سال بعد تحصیل خودرا در رشته ی دیرینه شناسی دانشگاه تهران شروع كرد و این آغاز تحول مهمی در زندگی او بود.
او دوره فوق لیسانس با رتبه نخست بین دانشجویان ادبیات و علوم انسانی به انتها رساند و از دانشگاه و وزارت فرهنگ سابق در جشن فارغ التحصیلی حكم و مدال درجه یك فرهنگی به او اهدا شد.
از راست: محمدرحیم صراف، بمانعلی پاكدل، سیاوش گودرزیانی، میرعابدین كابلی، مهدی رهبر، فخری دانشپور پرور
در جستجوهای خوزستان به سرپرستی دكتر نگهبانمنبع:

1398/03/19
14:54:43
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , اهدا , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است