۲۶ اردیبهشت در خانه وارطان:

سمیعی گیلانی، صلح جو و عباسپور به نقد له و مقابل ویرایش می نشینند

سمیعی گیلانی، صلح جو و عباسپور به نقد له و مقابل ویرایش می نشینند كادو دونی: جلسه نقد و بررسی كتاب له و مقابل ویرایش نوشته سایه اقتصادی نیا ۲۶ اردیبهشت در خانه وارطان انجام می شود.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، خانه گفتمان شهر (وارطان) جلسه نقد و بررسی كتاب «له و مقابل ویرایش» نوشته سایه اقتصادی نیا را از ساعت ۱۶ پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار می نماید.
در این جلسه احمد سمیعی گیلانی، هومن عباسپور، سیروس علی نژاد، علی صلح جو و سایه اقتصادی نیا حضور داشته به بیان سخنان خود می پردازند.
«له و مقابل ویرایش» ماحصل حضور نویسنده در محیط نشر ایران است؛ شامل سازمان های دولتی، ناشران خصوصی و مطبوعات ادبی. قالب نوشته هایی را كه در فصل اول كتاب، له و مقابل ویرایش، آمده است، احتمالاً بتوان جستار خواند. در این نوشته ها خاطرات و تجربیات و شنیده ها و دریافت ها و آموخته های نویسنده به هم آمیخته اند. در نخستین جستار این فصل، «ویرایش و روشنفكری»، نویسنده تاریخچه‌ی ویرایش در ایران را می كاود تا نسبت ویرایش با روشنفكری را دریابد.
اقتصادی نیا در فصل دوم، از عرصه‌ی نظر، كه بر فصل اول سایه داشت، به عرصه‌ی عمل گام نهاده است. نوشته های این فصل یادداشت های یك ویراستارند، بدین سبب خصلت تجربی و كاربردی بیشتری دارند.
در فصل سوم، از سیمای سه تن از ویراستاران معاصر خطوطی رسم شده است: احمد سمیعی گیلانی، ابوالحسن نجفی، علی صلح جو. این فصل «پرتره ها» نام دارد و هدف نویسنده آن بوده است كه مخاطب بتواند با خواندن این تك نگاری ها تصوری عمومی از سبك و روحیه‌ی كاری این سه تن پیدا كند.
«له و مقابل ویرایش» را نشر ققنوس اخیرا منتشر نموده است.
علاقه مندان برای حضور در این جلسه می توانند در روز و ساعت معین شده به خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) واقع در تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره ۵۱۴، بازگشت كنند.


منبع:

1398/02/22
13:57:08
5.0 / 5
5103
تگهای خبر: جشن , كتاب , مطبوعات , معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است