توسط نشر نو؛

كتاب های آمریكایی استبداد و فروپاشی به چاپ چهارم رسیدند

كتاب های آمریكایی استبداد و فروپاشی به چاپ چهارم رسیدند كادو دونی: ترجمه دو كتاب استبداد و فروپاشی توسط نشر نو به چاپ چهارم رسیدند.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، دو كتاب «استبداد» نوشته تیموتی اسنایدر با ترجمه پژمان طهرانیان و «فروپاشی» نوشته جَرِد دایموند با ترجمه فریدون مجلسی كه به قلم نویسندگان آمریكایی نوشته شده اند، اخیرا توسط نشر نو با چاپ چهارم در بازار نشر عرضه شده اند.
تیموتی اسنایدر نویسنده كتاب «استبداد (بیست درس از قرن بیستم)» متولد سال ۱۹۶۹ در آمریكاست. او استاد تاریخ دانشگاه ییل و متخصص تاریخ اروپای شرقی و مركزی است و كتاب های تحسین شده ای درباره تاریخ اروپای قرن بیستم، بخصوص دوران كمونیسم و نازیسم نوشته است كه بعضی از آنها به ۳۰ زبان ترجمه شده اند. اسنایدر به صورت دائم برای نشریات نقد و بررسی كتاب نیویورك و ضمیمه ادبی نیویورك تایمز مطلب می نویسد. وی همینطور عضو كمیته آگاهی موزه یادبود هولوكاست آمریكا و عضو دائم انستیتوی علوم انسانی در وین است.
از نظر این نویسنده، هم فاشیسم و هم كمونیسم واكنش هایی به جهانی شدن بودند؛ به نابرابری های واقعی و ملموسی كه جهانی شدن به بار آورده بود و به ناتوانی آشكار دموكراسی ها در پرداختن به این مشكلات. اسنایدر در پیشگفتار كتابش می نویسد: سنت ما [آمریكایی ها] چنین اقتصا می كند كه تاریخ را به قصد شناخت ریشه های عمیق استبداد واكاوی نماییم و در فكر واكنش های مناسب به آن باشیم. ما از اروپایی های قرن بیستم عاقل تر یا باهوش تر نیستیم كه شاهد بودند دموكراسی چطور جای خویش را به فاشیسم یا نازیسم یا كمونیسم داد.
چاپ اول ترجمه این كتاب پاییز ۹۶ توسط نشر نو به بازار نشر ارائه شد.
چاپ چهارم كتاب «استبداد» با ۱۲۰ صفحه و قیمت ۱۶ هزار تومان انتشار یافته است.
جَرِد دایموند نویسنده كتاب «فروپاشی (چگونه جوامع راه فنا یا بقا را بر می گزینند)» هم استاد دانشگاه كالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس است و علاوه بر پرنده شناسی، پژوهشگر و از دوستان جدی محیط زیست به حساب می آید. او به شیوه هشداردهنده دیگری و با قلمی در شأن برنده جایزه پولیتزر، حساس ترین و مهم ترین مسائل زیست محیطی جهان را به صورت داستان گونه شرح داده است؛ داستانی كه آیینه ای برای بازتاب گذشته است و آینده ای سخت را نشان داده است.
مترجم كتاب مورد نظر درباره آن نوشته است: این كتاب، داستان وار و جذاب است و خواننده را به دنبال خود می كشاند. با این وجود، به كسانی كه در جست و جوی افسانه و قصه هستند سفارش می كنم از خیر این كتاب بگذرند! برای خودم كه كم تجربه و كتاب نخوانده هم نیستم، این كتاب بسیار آموزنده بود؛ یعنی همان انتظاری كه از كتابی فوق العاده داشتم، كه بعد از خواندنش با قبل از خواندنش فرق كرده باشم؛ نامش را كتاب سواد گذاشتم.
چاپ اول این ترجمه اردیبهشت ۹۶ و چاپ دومش آذر همان سال به بازار ارائه شد.
چاپ چهارم این كتاب هم با ۶۵۶ صفحه و قیمت ۹۰ هزار تومان انتشار یافته است.

1398/02/21
15:01:13
5.0 / 5
4229
تگهای خبر: انتشار , تخصص , تولد , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است