در مقابل برگزاری مراسم روز جهانی كتاب در این شهر

نمایشگاه كتاب لاهور برای سومین بار به دلیلهای امنیتی به تاخیر افتاد

نمایشگاه كتاب لاهور برای سومین بار به دلیلهای امنیتی به تاخیر افتاد كادو دونی: با وجود جشن برگزاری روز جهانی كتاب در لاهور پاكستان، اما برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب این شهر برای سومین بار به دلیلهای امنیتی به تاخیر افتاد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، به مناسبت روز جهانی كتاب، مراسمی به همت كانون نویسندگان لاهور در كانون مطبوعات این شهر بزرگ و مهم پاكستان اجرا شد. در این مراسم شخصیت های برجسته علمی و ادبی چون رانا عبدالرحمن رئیس كانون نویسندگان لاهور، دكتر وحید الرحمن خان، پرفسور دكتر بصیره عنبرین، زاهد مسعود، عاطف رحمان، شهزاد فراموش، كامرید زوار حسین، نوید پشكن، محمد سرور، محمد انور و تعداد زیادی از علاقه مندان به كتاب و كتابخوانی شركت كردند.
میهمانان در سخنرانی خود از دولت درخواست داشتند تا برای گسترش علاقه و انگیزه كتاب خواندن در عموم مردم، در بودجه سالیانه كتابخانههای كشور افزوده شود. قیمت لوازم چاپ و نشر كنترل شده تا نویسندگان و ناشران بتوانند كتاب هایی با قیمت ارزان و قابل دسترس برای مردم فراهم آورند.
در مقابل برگزاری این جشن اما نمایشگاه بین المللی كتاب كه قرار بود در تاریخ ۲۵ آوریل سال جاری در دانشگاه پنجاب لاهور برگزار شود، به دلیلهای امنیتی برای سومین بار به تأخیر افتاد. فرمانداری شهر لاهور طی نامه به رئیس دانشگاه پنجاب درباره مشكلات و مسائل امنیتی در برگزاری این نمایشگاه آگاه كرد. شایان ذكر است نمایشگاه مذكور برای آخرین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی در دانشگاه برگزار و سپس آن هر ساله در لحظات آخر توسط فرمانداری لاهور به سبب امنیتی این نمایشگاه لغو می شد. در این نمایشگاه تعداد بیشتر از ۱۲۰ شركت چاپ و نشر كتاب مبلغ بیست هزار روپیه بابت یك غرفه را پرداخت كردند كه سپس لغو نمایشگاه این مبلغ به آنها بازگردانده می شود.

1398/02/19
11:52:33
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: جشن , رمان , شركت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است