حضور مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با ۳۰ عنوان جدید در نمایشگاه بین المللی كتاب

حضور مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با ۳۰ عنوان جدید در نمایشگاه بین المللی كتاب به گزارش كادو دونی مدیر انتشارات مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از حضور این مركز با ۳۰ عنوان اثر جدید در سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران خبرداد.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، حسن علایی فعال مدیر انتشارات مركز اسناد و تحقیقات با اشاره به اینكه مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همانند سال های گذشته حضور فعالی در نمایشگاه بین المللی كتاب خواهد داشت، اظهار داشت: مركز اسناد در سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، با بیشتر از ۲۵۰ عنوان كتاب حضور مؤثر دارد.

وی افزود: در نمایشگاه سال جاری حدود ۳۰ عنوان كتاب تازه منتشرشده، خواهیم داشت. بخشی از این كتاب ها در سال ۱۳۹۷ منتشرشده و بخش عمده ای از آن هم در فروردین و اردیبهشت سال جاری، برای نمایشگاه آماده شده است. آثار عرضه شده مركز در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران ازلحاظ كمی و كیفی ارتقا یافته است،. این كتاب ها كه توسط گروه های مطالعاتی مركز منتشرشده است شامل روزشمار، كتاب های تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس، اطلس ها و كتاب هایی در حوزه مطالعات اجتماعی و همینطور ترجمه می باشد.

وی اظهار داشت: یكی از اقدامات اساسی و زیربنایی كه مركز اسناد انجام می دهد تبیین تاریخ دفاع مقدس از نگاه مقام معظم رهبری و توجه به نوع نگاه ایشان به مقوله جنگ و دفاع مقدس است و خوشبختانه این مركز موفق شده است در سال ۹۷، دو عنوان كتاب در این راستا منتشر كند كه در نمایشگاه كتاب عرضه خواهد شد. یكی از اقدامات خوبی در نمایشگاه ۳۲ رقم خواهد خورد، نشست های تخصصی است.

علایی بیان كرد: در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه نشست نقد و بررسی آثار مركز را با حضور كارشناسان و نقادان حوزه فرهنگ دفاع مقدس خواهیم داشت. در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه هم مراسم رونمایی از كتاب را در سرای اهل قلم برگزار خواهیم كرد. همینطور در ششم و هشتم اردیبهشت ماه، مراسم جشن امضا با حضور مؤلفان آثار مربوطه در غرفه خود مركز اسناد برگزار می گردد.

وی به شعار امسال نمایشگاه كتاب در خصوص «خواندن، توانستن است» اشاره نمود و خاطرنشان كرد: ما هم این شعار را سرلوحه كارمان قرار دادیم و امیدواریم كه با آثاری كه در سی و دومین نمایشگاه كتاب عرضه می نماییم به محتوا و مفاد این شعار كمك نماییم و قدمی در راه خواندن توانستن است، برداریم. برخلاف سال های گذشته كه برخی از كتاب ها موجود نبود و ما نمی توانستیم خواسته بازدیدكننده ها را تأمین نماییم، امسال تلاش كردیم تا همه كتاب ها را ولو به صورت چاپ دیجیتال در دسترس قرار دهیم.

مدیر انتشارات مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اضافه كرد: برخی از بازدیدكننده های ما از شهرهای مختلف ایران اسلامی هستند و بعضاً سفارش های عمده دارند، نمایشگاه محلی است كه ما می توانیم سفارش ها را با تخفیف ویژه تقدیم عزیزان نماییم و حداقل ۲۰ درصد تخفیف به خریداران كتاب از غرفه خواهیم داشت؛ اما به فراخور كتابی كه درخواست می شود یا افرادی كه كتاب را درخواست می كنند، این اختیار عمل را داریم كه از تخفیف بیشتری افراد را برخوردار نماییم.
وی از حضور كارشناسان و راویان در غرفه مركز اسناد اطلاع داد و بیان كرد: با هماهنگی هایی كه به عمل آمده درصدد هستیم كه كارشناسان خبره مركز در غرفه حضورداشته باشند و توضیحات لازم درباره كتاب های تولیدشده و منتشرشده را به بازدیدكننده ها عرضه بدهند. در كنار این كارشناسان خبره، تلاش می نماییم كه از راویان هشت سال دفاع مقدس كه با مركز ارتباط دارند، دعوت به عمل بیاوریم كه در غرفه حضور پیدا كنند، همینطور نویسنده و پژوهشگرهایی كه طرف قرارداد با مركز هستند خواهش خواهیم كرد كه در غرفه مركز حضور پیدا بكنند و پاسخگوی سوالات بازدیدكنندگان و علاقه مندان در این عرصه باشند.علایی در خاتمه با اشاره به آدرس غرفه انتشارات مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سی و دومین نمایشگاه كتاب تهران، اظهار داشت: غرفه انتشارات مركز در ورودی ۱۷، راهروی ۱۲، غرفه ۹۳۴ واقع است و امیدواریم بازدیدكنندگان از غرفه ما دیدن كنند و استفاده لازم را ببرند.

1398/02/03
16:15:02
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: انتشار , تخصص , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است