با اشاره به درگذشت منیر فرمانفرمائیان

بهشتی: كشورمان هنرمند بزرگی را از دست داد

بهشتی: كشورمان هنرمند بزرگی را از دست داد كادو دونی: سید محمد بهشتی می گوید كه فوت زنده یاد منیر فرمانفرمائیان موجب شد كه كشور هنرمند بزرگی را از دست بدهد و این افسوس برای ما كه او را از دست دادیم به جا مانده است.


این مدیر سابق فرهنگی و سینمایی در گفت و گو با ایسنا به دنبال درگذشت منیر فرمانفرمائیان، هنرمند نقاش و از پیشگامان هنر مدرن ایران، اظهار می كند: ایشان یكی از مهمترین هنرمندان دوره معاصر ما محسوب می شدند كه عمر طولانی و بسیار تأثیرگذاری داشتند. او هنرمندی صاحب سبك و زبان اختصاصی و بسیار پُركار بود كه كارهای بسیار بهادار ای باز از خود به یادگار گذاشت.
بهشتی یادآور می شود: شاید خانم فرمانفرمائیان در مقیاس جهانی بیشتر شناخته شده باشند؛ به خاطر اینكه آثارشان اغلب در سطح بین المللی به معرض نمایش گذاشته شده بود، كه البته در سال های اخیر در ایران باز بیشتر عرضه شدند.
او با اشاره به اینكه زنده یاد فرمانفرمائیان انسانی شاد، پُرانرژی و خلاق بود، می گوید: حتی هفته گذشته باز كه به ملاقات ایشان رفته بودم، تا آخرین لحظات پُر از ایده بود و دلش می خواست كار كند. او واقعاً یك هنرمند به تمام معنا بود. خوشبختانه آثارشان قابل دسترس است. ایشان در دوره حیات قسمتی از آثارشان را وقف دانشگاه تهران كردند كه برای همه قابل دسترس باشد و بعضی از دیگر آثارشان باز در موزه ها قابل دسترس است.
بهشتی درانتها با تاكید بر اینكه «كشور هنرمند بزرگی را از دست دارد»، اظهار می كند: زنده یاد فرمانفرمائیان تمام تلاشش را كرد كه عمر مفیدی داشته باشد و یادگاری های خوبی را هم از خود به جای گذاشت. زندگی او بیهوده هدر نرفت و كارهای زیادی انجام داد. برای ما جای افسوس دارد كه شخصیت بزرگی همانند ایشان را از دست داده ایم.
به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، هنرمند نقاش و از پیشگامان هنر مدرن ایران شنبه (۳۱ فرودین ماه) به سبب كهولت سن در منزل شخصی خود دارفانی را وداع گفت. زنده یاد فرمانفرمائیان كه در سال ۱۳۰۱ خورشیدی در شهر قزوین متولد شده بود، از هنرمندان تأثیرگذار عرصه هنرهای تجسمی بود و آثار هنری ماندگاری را دوران حیات، از خود به جای گذاشت.1398/02/01
23:11:32
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: تولد , رمان , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است