معماری كتابخانه شهری در حال ساختی كه در ایران منحصر به فرد است

معماری كتابخانه شهری در حال ساختی كه در ایران منحصر به فرد است به گزارش كادو دونی مدیركل امور كتابخانه های عمومی نهاد كتابخانه ها، معماری كتابخانه مركزی رشت را منحصر بفرد و دارای خصوصیت های فرهنگی دانست و اظهار داشت: استفاده بهینه از همه فضای موجود در كتابخانه ها باید مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، اصغر گودرزی در حاشیه بازدید از وضعیت پیشرفت كتابخانه مركزی رشت، از این پروژه بعنوان بزرگترین پروژه كتابخانه های عمومی در شمال كشور یاد كرد و اظهار داشت: معماری این بنای فرهنگی منحصر بفرد بوده و دارای خصوصیت های فرهنگی است.
مدیركل امور كتابخانه های عمومی نهاد كتابخانه ها، اصلاح بعضی از بخش های این پروژه با عنایت به گذشت 17 سال از شروع مطالعات آنرا الزامی دانست.
او همینطور فضای باز مخزن برای بهره مندی مراجعین از همه فضای كتابخانه ای را همچون خصوصیت های كتابخانه های عمومی امروزی دانست و اظهار داشت: استفاده بهینه از همه فضای موجود در كتابخانه ها باید مورد توجه قرار گیرد.
گدرزی، اهمیت تدوین یك برنامه مناسب برای ادامه عملیات پیشرفت پروژه كتابخانه مركزی رشت را خاطرنشان كرد.
پریسا كرمی، مدیركل كتابخانه های عمومی استان گیلان هم با معرفی بخش های مختلف كتابخانه مركزی رشت، تصریح كرد: این پروژه فرهنگی در صورت تكمیل می تواند هدیه ارزشمندی از جانب نهاد كتابخانه ها به مردم كتابخوان گیلان باشد.
وی پیش بینی كلیه امكانات كتابخانه ای و رفاهی در این پروژه را از دیگر خصوصیت های آن برشمرد و بر لزوم هم افزایی همه دستگاه های متولی امر برای آخر بخشیدن به عملیات راه اندازی و تجهیز پروژه تصریح كرد.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه مطالعات اولیه راه اندازی كتابخانه مركزی شهر رشت به مساحت هفت هزار و 650 مترمربع در هشت طبقه از سال 1380 در یكی از بهترین نقاط شهر رشت شروع شده است، اظهار نمود: بعد از گذشت 15 سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه تنها شاهد پیشرفت فیزیكی 50 درصدی هستیم.
كرمی این كتابخانه عمومی را دارای بخش های مختلفی همچون بخش گویا و بریل، بخش ویژه ناشنوایان، بخش ویژه كودك، بخش محققین و پژوهشگران، بخش ویژه كلاس های آموزشی تحت وب، بخش اتاق علم نوجوانان، بخش نشریات، بخش نسخ خطی، كافه كتاب، گالری، بخش مرمت و صحافی كتاب، سالن اجتماعات، سالن جلسات، مخزن كتاب، بخش امانت، بخش ویژه وی.آی.پی جهت مطالعه پژوهشگران، بخش امانت كتاب و سالن های مطالعه مجزا ویژه آقایان و بانوان دانست.
1398/01/22
23:49:34
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كتاب , هدیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است