یك هفته با كتاب؛

رونمایی از انبار كتابهای قاچاق، قطر میزبان كتابخانه ملی ایران

رونمایی از انبار كتابهای قاچاق، قطر میزبان كتابخانه ملی ایران به گزارش كادو دونی باز شدن درهای انبار كتاب های توقیف شده و قاچاق به روی خبرنگاران همچون خبرهای مهم این هفته بود كه از نظر تعداد اخبار مهم حوزه كتاب، یكی از هفته های ساكت و آرام بود.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ: بعد از هفته گذشته كه به علت تعطیلی های روزهای شنبه و دوشنبه، هفته كم خبری در حوزه كتاب و نشر بود و تنها ۹ خبر مهم را در گزارش هفتگی خود جا داده بود، این هفته هم از هفته های كم خبر حوزه كتاب و نشر است كه ۱۰ خبر را از رویدادهای داخلی حوزه كتاب در بر می گیرد و همینطور خبری از اخبار بین المللی و خارجی را هم شامل نمی گردد.
یك خبر از قاچاق كتاب، ۲ خبر از نمایشگاه كتاب تهران، یك خبر از كتابخانه ملی، ۲ خبر از خانه كتاب و ۴ خبر دیگر را از نهادهای مختلف فرهنگی كشور در بر می گیرد.
در ادامه گزارش «یك هفته با كتاب» نخستین هفته اسفند را از نظر می گذرانیم؛
بازدید خبرنگاران از انبار بزرگ كتاب های قاچاق
انبار كتاب های قاچاق توقیف شده با همكاری كارگروه صیانت اتحادیه ناشران و نیروهای انتظامی و قضایی، برای اولین بار روز یكشنبه به روی خبرنگاران و ناشران باز شد و رسانه های مختلف درباره این اتفاق گزارش های مختلفی منتشر نمودند.
این اتفاق بعد از چندهفته انتظار بالاخره رخ داد و خبرنگاران از نزدیك كتاب های قاچاق و غیرمجاز و حجم آنها را از نزدیك مشاهده نمودند.
یك انتصاب در نمایشگاه كتاب تهران
قادر آشنا قائم مقام سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران طی حكمی حسین صفری را بعنوان مشاور خود منصوب نمود.
انتشار فراخوان انتخاب شعار نمایشگاه كتاب تهران
این هفته همچنین، طبق فراخوانی روز ۲۷ بهمن انتشار یافت، ستاد برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با انتشار فراخوانی از فعالان فرهنگی به منظور عرضه پیشنهادهای خود برای شعار این دوره از نمایشگاه كتاب تهران دعوت كرد. مهلت ارسال پیشنهادات برای این كار تا ۲۰ اسفندماه عنوان شده است. امضاء تفاهمنامه میان كتابخانه ملی ایران و قطر در جریان سفر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران به قطر، بین كتابخانه های ملی دو كشور تفاهمنامه همكاری به امضا رسید. در این تفاهم نامه سعی شده است تا بسترهای محدود همكاری گسترش یابد و متخصصان حوزه اطلاع رسانی و كتابداری و همین طور نسخه های خطی بتوانند بعنوان بازوهای اجرایی این موافقت نامه با سهولت بیشتری به تبادل با نهادهای بنیاد قطر همت گمارند.
بازدید مدیرعامل خانه كتاب از یك كتابفروشی محلی
سه شنبه این هفته نیكنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه كتاب از كتابفروشی آوند در تهران بازدید نمود.
برگزاری مراسم یادمان مدیر انتشارات كلاله خاور
پنجاه و یكمین سال درگذشت محمد رمضانی بنیانگزار انتشارات كلاله خاور، از پیشگامان تاسیس موسسه های نشر واقفان كتاب، روز دوشنبه این هفته با همكاری كتابخانه آیت الله العظمی بروجردی و اتحادیه ناشران و كتابفروشان تهران در خانه كتاب برگزار گردید.
تمدید مهلت جشنواره شعر و داستان انقلاب
این هفته همینطور مهلت ارسال اثر به دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی شعر و داستان انقلاب تا ۵ اسفند تمدید گردید. این زمان قبل از این ۳۰ بهمن ماه اعلام شده بود.
معرفی برگزیدگان جایزه جمالزاده
برگزیدگان اولین دوره جایزه ادبی جمالزاده هم این هفته معرفی گشتند. این اتفاق در مراسم اختتامیه این جایزه داستان نویسی در تالار هنر اصفهان رخ داد.
معرفی نامزدهای دریافت نشان طلایی و نقرهای لاكپشت پرنده
روز شنبه این هفته نامزدهای دریافت نشان های طلایی و نقره ای هفتمین دوره لاك پشت پرنده معرفی گشتند. برندگان این نشان ها روز چهارشنبه ۸ اسفند از بین ۱۰ نامزد انتخاب می شوند.
معرفی هیات انتخاب و داوران پنجمین جایزه فرشته
اعضای هیات انتخاب و هیات داوران بخش داستان كوتاه پنجمین دوره «جایزه فرشته» با مبحث «جاده» معرفی گشتند. به این ترتیب، كاوه فولادی نسب، حسن محمودی و آرش صادق بیگی؛ اعضای هیات انتخاب، و ناهید طباطبایی، علی خدایی و شیوا ارسطویی داوران بخش داستان كوتاه پنجمین دوره «جایزه فرشته» خواهند بود.

1397/12/02
19:25:54
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: انتشار , تخصص , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است