در دومین روز جشنواره موسیقی

سایه ارغوان اشعار سایه را اجرا كرد

سایه ارغوان اشعار سایه را اجرا كرد كادو دونی: گروه سایه ارغوان در دومین شب از جشنواره موسیقی فجر در دو بخش به اجرای قطعات خود كه اشعار آن اغلب از هوشنگ ابتهاج بود، پرداختند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، گروه سایه ارغوان به سرپرستی و آهنگ سازی محمدامین اكبرپور در دومین شب از جشنواره موسیقی فجر (۲۵ بهمن ماه) قطعاتی را اجرا كردند.
این گروه حدود ۱۰ دقیقه با تأخیر در سالن تقریباً پر ایوان شمس اجرای خودرا شروع كردند. آنها در ابتدا با سنتور، تار، تنبك، دف، كمانچه، نی و… به هم نوازی پرداختند و سپس قطعه «دلم تنگ است» را با آواز علیرضا حاجی طالب اجرا كردند. علیرضا حاجی طالب با نواخته شدن تار، نی و سنتور بطور جداگانه آواز خواند.
آنها در بخش اول این كنسرت، قطعات متفاوتی را كه اغلب برمبنای شعر هوشنگ ابتهاج، متخلص به سایه بود، اجرا كردند و از آلات موسیقی سنتور، تار، تنبك، دف، كمانچه، نی و… بهره بردند.
«دلم تنگ است»، «دلتنگ شد گل»، «دلم گرفته»، «شب آمد و دلتنگم» و «ز آتش دل» اسامی قطعاتی است كه گروه سایه ارغوان در بخش اول اجرا كردند.
سپس اختتام اجرای بخش اول، اعضای این گروه ایستادند و با تشویق مداوم حاضران در سالن و اهدای گل، برای استراحت، لحظاتی سالن را ترك كردند.
بخش دوم این كنسرت با اجرای قطعه بشارت با خوانندگی اشكان كمانگر شروع شد و در ادامه این خواننده با همنوازی اعضای گروه موسیقی قطعات عاشقان سرمست، ای ایران، آزادی از فرخی یزدی، دلا دیدی و سپیده (ایران ای سرای امید) را اجرا كرد. همین طور در حین كنسرت، تكنوازی كمانچه و تار هم اجرا شد.
سپس اختتام اجرا حاضران به تشویق اعضای این گروه موسیقی پرداختند و بعضی از آنها با اهدای گل از آنها تقدیر كردند. دو فرزند خردسال اعضای گروه باز هنگام اهدای گل به روی سن آمدند و در كنار اعضای این گروه ایستادند.
بیرون از تالار ایوان شمس باز چند كودك با اجرای موسیقی خیابانی توجه مردم را به خود جلب كردند.
اشكان كمانگری (آوازخوان) حمیدرضا برزویی (نوازنده سنتور)، محمدیوسفی (نوازنده نی)، آرش عزیزی (نوازنده تار)، فریما موفقی و فیروزه رئیس دانا (نوازنده كمانچه)، اكبر داداش زاده (نوازنده رباب)، مسعود پاد (نوازنده عود)، سهیل اله دادیان (نوازنده تمبك)، میلاد شكری (نوازنده دف و دایره) محمدامین اكبرپور (نوازنده تار)، علیرضا حاجی طالب (آواز)، یاشار مهاجری (نوازنده سنتور)، یوسف رنجبر (نوازنده نی)، محسن فروغی (نوازنده تار)، آیلی مرغوب و دلارا ابراهیمی (نوازنده كمانچه)، ایوب امین زاده (نوازنده عود)، مهدی كریمی (نوازنده رباب)، مجید علیزاده (نوازنده تمبك) و پویان گرامی (نوازنده دف و دایره) از اعضای این گروه موسیقی هستند.
سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می گردد.1397/11/25
23:10:29
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: اهدا , جشن , جشنواره , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است