مهدی اصل، مدیر شركت سورنا در گفت وگو با مهر:

حمایت های بنیاد به سمت رسانه ای كردن بازی ها پیش برود

حمایت های بنیاد به سمت رسانه ای كردن بازی ها پیش برود كادو دونی: حسن مهدی اصل اظهار داشت: اگر حمایت های بنیاد به سمت رسانه ای كردن بازی ها پیش برود خیلی بهتر خواهد بود برای اینكه بزرگترین ضعف بازی سازان تولید نیست بازار شناسی و نمایش محصولات به مخاطبان است.حسن مهدی اصل مدیر شركت سورنا، تهیه كننده و ناشر بازی های كامپیوتری در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره حمایت های بنیاد ملی بازی های كامپیوتر به بازی سازان اظهار داشت: اگر حمایت های بنیاد به سمت رسانه ای كردن بازی ها پیش برود خیلی بهتر خواهد بود برای اینكه بزرگترین ضعف بازی سازان تولید نیست بازار شناسی و نمایش محصولات به مخاطبان است.
او افزود: هر چه قدر بنیاد در این زمینه به بازی ساز كمك نماید تاثیرش را در نمایش محصولات خواهیم دید. اگر بنیاد تیم پی آر قوی و مشتركی برای تیم ها بچیند و با برنامه ریزی دقیق به این مساله بپردازد، بزرگترین كمك را به جامعه بازی سازی ایران كرده است.
مدیر شركت سورنا با اشاره به اینكه مجموعه بازی های ویدئویی تولید شده نیاز به تبلیغات رسانه ای ثمربخش دارد، اظهار نمود: با عنایت به انتشار بازی ها در خارج از كشور یا در هر رویداد و مسابقه ای، طمانی كه جایزه ای دریافت می كند در صفحه فروشگاه قرار می دهیم كمك خوبی در فروش محصول برای مجموعه بازی ها دارد اما این روال در كشور ما هنوز به خوبی و درستی جا نیفتاده است. برای اینكه نه جامعه و نه رسانه در این زمینه كار نكردند و به طبع برای مردم هم درجه اهمیت بالایی نداشت.
او با اشاره به این مساله كه بحث بازی های كامپیوتری همانند جشنواره های سینمایی نیست كه اگر فیلمی تندیس بهترین فیلم را بگیرد در فروش آن تاثیر داشته باشد، اظهار داشت: در رسانه ها می بینیم كه اگر موضوعات سینمایی باشد در صفحات اول سایت ها منتشر می شوند و فقط در صفحه سینمایی نمی ماند یا اگر خبری درباره فیلمی باشد در صفحه اول خبرگزاری ها آنرا می خوانیم اما اگر بازی كامپیوتری در جشنواره چه خارجی چه داخلی مقام و جایزه كسب كند اصلا در درجه اهمیت صفحات اول خبرگزاری ها قرار نمی گیرد، یعنی دغدغه آنها بازی های كامپیوتری نیست در حالیكه در كشورهای پیشرفته اهمیت و محبوبیت بازی های كامپیوتری از فیلم های سینمایی بیشتر است.

1397/11/21
12:30:00
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: انتشار , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است