مدیر حوزه های علمیه كشور: اندیشه مهدویت پیشران اندیشه امام (ره) در پایه ریزی انقلاب بود

مدیر حوزه های علمیه كشور: اندیشه مهدویت پیشران اندیشه امام (ره) در پایه ریزی انقلاب بود كادو دونی: مدیر حوزه های علمیه كشور عنوان كرد: انقلاب اسلامی با اندیشه مهدویت رابطه بسیار نزدیكی دارد و در سخنان امام خمینی (ره) بعنوان بنیان گذار جمهوری اسلامی عشق به مهدویت و آموزه های متعالی مهدویت موج می زد، هم چنین اندیشه و آموزه مهدویت پیشران اندیشه امام در پایه ریزی انقلاب اسلامی بوده است.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، آیت الله علیرضا اعرافی امروز ۱۱ بهمن ماه در نخستین اجلاس مهدویت و انقلاب اسلامی كه در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی موعود (عج) برگزار شد، با اشاره به اندیشه هایی كه در عالم مطرح است، بیان كرد: اندیشه مهدویت اندیشه ای است كه در همه دایره های فكری و معرفتی كلام بشری و شیعه ناب نشانی بارز و برجسته دارد.
وی ادامه داد: در پرتو انقلاب اسلامی زیر خیمه مهدویت كه اندیشه ای تابناك و انرژی محرك انقلاب است، جمع شده ایم و همه پیروان مذهب ناب دوده (ع) هستیم كه این مایه افتخار است.
مدیر حوزه های علمیه كشور با اشاره به این كه در اندیشه اسلامی همه ادیان و مذاهب در سوژه مهدویت اتفاق نظر دارند، عنوان كرد: ۲۶ نفر از صحابه در منابع اهل سنت روایات مهدویت را نقل كردند، ۳۸ نفر از ائمه حدیث اهل سنت در كتاب های خود مقوله مهدویت را مطرح نمودند هم چنین حداقل ده كتاب مستقل در متقدمین اهل سنت در باب مهدویت نوشته شده است.
وی افزود: عظمت مهدویت و نقشه كلام یك انقلاب بزرگ، نقشه ای است كه امروز باز هدایت گر است و انتظار كور خواب آور مخدر از این نقشه بیرون نمی آید و نقشه مهدویت نقشه ای محرك در عصر ما و پیشران حركت های توحیدی و الهی است كه نمونه بارز آن انقلاب اسلامی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به عظمت و شكوه مقوله مهدویت، عنوان كرد: مهدویت مانند هر حقیقت ناب در معرض كج تابی ها و برداشت های سو و لطمه ها قرار دارد پس ترویج حرف های نامربوط بیگانگان موجب مشوش شدن یك اندیشه ناب و حقیقی می شود، بدین سبب رسالت سپاه مهدویت در ایران و جهان پیشگیری از كج روی و لطمه هاست.
اعرافی اظهار نمود: انقلاب اسلامی با اندیشه مهدویت رابطه بسیار نزدیكی دارد و در سخنان امام خمینی (ره) بعنوان بنیان گذار جمهوری اسلامی عشق به مهدویت و آموزه های متعالی مهدویت در وجود ایشان موج می زد، هم چنین اندیشه و آموزه مهدویت پیشران اندیشه امام در پایه ریزی انقلاب اسلامی بوده است.
وی ضمن اشاره به این كه مهدویت یكی از مهم ترین عناصر شكل دهنده انقلاب اسلامی است، بیان كرد: مهدویت پیشران حركت انقلاب اسلامی از نظر معرفتی و هم چنین از نظر عملی یك موتور محرك و انرژی بخش بوده و امید به تحول انقلاب اسلامی را پدید آورده است.
اعرافی با بیان این كه مهدویت امروز یك نقطه بسیار درخشان گفتمانی بین المللی شده كه موافقان و مخالفان در استراتژی های سیاسی و اجتماعی و فكری خو جا داده اند، اضافه كرد: مهدویت در انقلاب اسلامی به یك گفتمان فرهنگی و اجتماعی و علمی و سیاسی تعبیر شده است و حتی بن سلمان و قدرتمندهای اسرائیلی و امریكایی با همه جنایاتی كه انجام می دهد ناچار است از مهدویت صحبت و نگرانی خودرا ابراز كند.
وی ادامه داد: یكی از كارهای مهم مهدوی كه در پرتو انقلاب اسلامی تحقق پیدا كرده است این است كه حداقل در صد كشور اندیشه مهدویت بومی شده كه این كار به بركت قم و جامعةالمصطفی است.
مدیر حوزه های علمیه كشور درانتها با اشاره به این كه انقلاب اسلامی برخلاف دیدگاه كوته نظران كه آنرا درانتها می دانند، هیچ گاه این چنین نخواهد بود، بیان كرد: به فضل الهی و همت مسلمانان امواج انقلاب اسلامی در جهان انتشار پیدا می كند و مهدویت بعنوان عمود و محور اندیشه انقلاب اسلامی در جهان رواج پیدا خواهدنمود.
1397/11/11
21:49:00
5.0 / 5
5698
تگهای خبر: انتشار , عشق , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است