زن ها همیشه همین طور هستند منتشر گردید

زن ها همیشه همین طور هستند منتشر گردید به گزارش كادو دونی مجموعه داستان «زن ها همیشه همین طور هستند» نوشته امیر پروسنان منتشر گردید.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، این مجموعه كه شامل ۱۵ داستان كوتاه است با قیمت ۱۵ هزار تومان در نشر صدای معاصر راهی بازار شده است. پیش تر هم از پروسنان مجموعه داستان دیگری با عنوان «مرگ خاموش آقای نویسنده» در نشر مورد اشاره انتشار یافته بود.
به قول نویسنده، داستان های این مجموعه در سه سال نوشته شده و در داستان های «زن ها همیشه این طور هستند» هم مانند كتاب قبلی اش به موضوعات اجتماعی پرداخته است؛ داستان هایی كه اكثرا با راوی اول شخص روایت شده و به مراودات انسان ها و تنهایی به واسطه زندگی در جهان امروز می پردازد.
امیر پروسنان درباره دلایل نوشتن این داستان ها می گوید: به سبب خبرنگار بودن، با موضوعات مختلفی درگیر می شوم كه جایی در ذهن ثبت می گردد و در نهایت خویش را در داستانی آشكار می كند. خیلی از دیالوگ ها و شخصیت های این مجموعه داستان از انسان های واقعی در همین تهران یا رشت وام گرفته شده و این برای یك داستان نویس اصلا اتفاق عجیبی نیست، چونكه معتقدم داستان نویس باید همیشه چشم و گوش باشد و ببیند و بشنود و به درستی ثبت كند.
همینطور در نوشته پشت جلد كتاب آمده است: راستش من انتهای جهان او نبودم. یعنی انتهای جهان هیچ كس نبودم. یك مرتبه گفتم: «هیچ جاده ای روی زمین نیست كه مقصدش من باشم یا حتی میانه راه تابلو زده باشن ۱۰ كیلومتر مانده.» همین طور هاج و واج نگاه كرد كه گفتم: «هیچ بن بستی نیست كه انتهاش من باشم. هیچ تاكسی، اتوبوس یا مترویی نیست كه در نهایت به من برسه. هیچ راننده ای، ناخدایی، خلبانی، و حتی درشكه سواری نیست كه مقصدی به اسم من رو بلد باشه.»
نمی دانست چه بگوید. یعنی داشت همین طور دنبال كلمه می گشت كه گفتم: «هیچ آدمی برای من چیزی ننوشته. هیچ كس دلش نخواست اسمم رو بیاره توی یك جمله حتی، من حتی انتهای جهان تو هم نیستم.»1397/10/15
14:27:18
5.0 / 5
5363
تگهای خبر: انتشار , كتاب , معاصر , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است