خزایی مطرح كرد:

در مزون مثلثی از عشق و نفرت گنجانده شده است

در مزون مثلثی از عشق و نفرت گنجانده شده است كادو دونی: تهیه كننده و یكی از كارگردانان نمایش «مزون» اظهار داشت: مثلثی از عشق و نفرت و فقر در این نمایش نامه گنجانده شده و فكر كردم كه پرداخت به این مورد كار جالبی خواهد بود.


معصومه خزایی با اشاره به فاكتورهایی كه برای انتخاب این نمایش نامه داشته است به ایسنا اظهار داشت: ابتدا با پیشنهاد آقای عزیزنژاد متن را خواندم. متن متعلق به آقای شهرام سلطانی است. از همان ابتدا محتوای موجود در لایه های متن، من را درگیر كرد چون كه دربرگیرنده ی دغدغه ی من و افراد جامعه بود. مثلثی از عشق و نفرت و فقر در این نمایش نامه گنجانده شده و فكر كردم كه پرداخت به این مورد كار جالبی خواهد بود.
او درباره ی بازتاب اجرای این تئاتر خاطرنشان كرد: همه ی عوامل در جهت دیده شدن این نمایش دست به دست هم داده است. متن، كارگردانی، بازی بازیگران، میزانسن و باقی عواملی كه در تولید نقش داشتند در حقیقت در جهت یك هدف مشخص شكل گرفته است.
خزایی با اشاره به محتوای نمایش درباره ی درگیر شدن ذهن مخاطب بعد از دیدن این تئاتر اظهار داشت: در مصاحبه های قبلی هم بازگو كردم كه نمایش «مزون» در واقع پس از پایان، باری دیگر آغاز می گردد به این خاطر كه ذهن مخاطب را درگیر می كند. مخاطب به اتفاقات نمایش فكر می كند و حتی تلاش می كند تا حدی كه امكان دارد به تزكیه ای در وجود خود دست یابد.
او درباره ی حضورش بعنوان بازیگر در این نمایش با عنایت به مسوولیت هایش در زمینه ی كارگردانی و تهیه كنندگی اظهار داشت: خیلی سخت است. در قسمت بازیگری درك جهان آن دختر برای من كمی مشكل بود.
خزایی همینطور اظهار داشت: من احساس كردم علیرغم این كه نقش كوتاهی دارم اما حضور این شخصیت نقطه ی عطف بود و به همین واسطه داستان به اوج می رسید. یعنی نقش این دختر درام كار را پررنگ تر می كند و بسیار تأثیرگذار است.
او درباره ی همكارش اس با عزیزنژاد بعنوان دیگر كارگردان كار، خاطرنشان كرد: كارهای قبلی آقای عزیزنژاد مثل «یك خانواده ی محترم» را دیده بودم و به خلاقیت ایشان ایمان داشتم. حس می كردم كه فرد خلاقی است ازاین رو با همكاری یكدیگر كار خوبی را عرضه می دهیم. جدا از این مطلب من به كار با افراد جوان علاقه دارم و این جا هم اعلام می كنم از هر جوانی كه پتانسیل این را داشته باشد كه در جهت ایده های من بتواند به جامعه ی هنری خدمت كند، با كمال میل دعوت به هم كاری خواهم كرد.
این فعال عرصه ی تئاتر درباره ی اینكه چطور در این وضعیت اقتصادی و همینطور وضعیت نابسامان هنری، تهیه كنندگی كار تئاتر را برعهده گرفته است، اظهار داشت: نمایش و تئاتر برای من قداست خاصی دارد و از سختی ها و ریسك آن آگاه هستم. هدف من خلق كار فرهنگی هنری متعالی است. به همین خاطر فكر كردم كه كمی جسارت لازمه ی این هدف است.
خزایی در انتها اظهار داشت: هر شب پس از اتمام كار، گریم را به سرعت پاك كرده ام تا بتوانم در دل مردم حضور داشته و فیدبك آنها را سنجیده ام. البته گاهی هم با گریم در بین مردم حاضر شدم. تا جایی كه امكان داشته است تك به تك با افراد صحبت كردم. فكر می كنم اكثریت رضایت داشته اند. این طور توانسته ام به دل قصه راه پیدا كنم. ازاین رو نسبت به فروش و همینطور بازخوردها خوش بین هستم.
نمایش «مزون» به نویسندگی شهرام سلطانی و كارگردانی مشترك عادل عزیزنژاد و معصومه خزاعی در پردیس تئاتر «شهرزاد» به صحنه رفته است.
در خلاصه داستان این نمایش با بازی پرستو گلستانی، عادل عزیزنژاد، میلاد مرتضوی، صحرا اسداللهی، معصومه خزایی و... آمده است: «آفاق زنی میان سال، با دخترش پری و شوهر دومش شاهین، كه چند سالی از او كوچك تر است، زندگی می كند. آنها یك شب پشتِ درِ بسته شده مزون گیر افتاده و تا بامداد با اتفاقات مختلفی دست و پنجه نرم می كنند».


1397/09/20
14:09:27
5.0 / 5
5323
تگهای خبر: پردیس , تئاتر , عشق , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است