شماره جدید بندر و دریا با پرونده آیكوپمس ۲۰۱۸ روی پیشخوان آمد

شماره جدید بندر و دریا با پرونده آیكوپمس ۲۰۱۸ روی پیشخوان آمد كادو دونی: شماره جدید مجله بندر و دریا با محوریت همایش آیكوپمس انتشار یافته و روی پیشخوان مطبوعات آمد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، شماره جدید ماهنامه «بندر و دریا» (دریانوردی و زندگی در بنادر ایران) با محوریت همایش آیكوپمس سال ۲۰۱۸ اخیرا انتشار یافته و روی پیشخوان مطبوعات آمده است.
مجله پیش رو، ۳ بخش اصلی دارد كه به ترتیب عبارت اند از: آیكوپمس، اقتصاد و رویداد.
این شماره با سرمقاله ای با عنوان «آیكوپمس؛ المپیك دریایی» آغاز میگردد. المپیك دریایی ۲۰۱۸ یكی از موضوعات مهم این شماره است كه در ادامه مطالب هم به آن پرداخته شده است. بهانه این مطالب هم سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی یعنی همان آیكوپمس ۲۰۱۸ است. سایه نگرانی از بازگشت تحریم ها، آیكوپمس به زبان اعداد و... بعضی از مطالبی هستند كه در این پرونده چاپ شده اند.
«زنگ خطر بیماری های غیرواگیر» با محوریت بررسی تهدیدات توسعه پایدار در حوزه سلامت شهرهای ساحلی خصوصاً استان هرمزگان و «راه رهایی از خورِ رسوب سازِ بوشهر» هم ازدیگر مطالبی هستند كه در این بخش چاپ شده اند.
در بخش اقتصاد، سوژه اصلی «رسوب در بندر» است و در آن مسائلی چون «چگونه رسوب كالا تبدیل به تهدیدی برای تجارت دریایی ایران می شود؟»، «چرا كالاها در بنادر متروكه می شوند؟»، «معضلی به نام بخشنامه های متعدد»، «افزایش سهم اقتصاد دریایی از تولید ناخالص داخلی»، «سازمان فروش و جمع آوری اموال تملیكی و حل معضل رسوب كالا» و «كاهش میانگین ایستایی كالا در بنادر» مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته اند.
بخش سوم و پایانی این شماره هم «رویداد» است. در این بخش رفتن آخوندی و آمدن اسلامی بعنوان وزیر راه مورد توجه بوده و این سوال در آغازین مقاله این بخش مطرح شده كه آیا اسلامی با برنامه های خود می تواند تجارت دریایی كشور را در ایام تحریم نجات دهد یا خیر؟ صدور رای قطعی برای بزرگ ترین پرونده قاچاق كشور، راه اندازی خطوط دریایی به قطر، پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا در آستار، راه اندازی پایانه تخصصی صادرات در بندر نوشهر و مروری بر ۱۲ دوره برگزاری همایش بین المللی آیكوپمس به روایت آرشیو مجله بندر و دریا هم همچون موضوعات مهمی هستند كه در بخش رویداد این شماره از مجله مذكور مطرح شده اند.
این مجله با ۱۰۸ صفحه و قیمت ۱۵ هزار تومان روی پیشخوان دكه ها آمده است.

1397/09/17
15:14:13
5.0 / 5
5083
تگهای خبر: انتشار , تخصص , سلامت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است