برگزاری شب شاهنامه كودك و نوجوان

برگزاری شب شاهنامه كودك و نوجوان به گزارش كادو دونی «شب شاهنامه كودك و نوجوان» برگزار می گردد.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده جلدی توسط نشر دیبایه، شبی از شب های بخارا به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است كه پنجشنبه پانزدهم آذرماه در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می گردد.
در شب شاهنامه كودك و نوجوان، نوش آفرین انصاری، جلال خالقی مطلق، محمدناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند كرد و در بخشی دیگر، برنامه نقالی از جانب گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.
علاقه مندان به شركت در این برنامه می توانند ساعت ۱۷ روز ۱۵ آذرماه در خانه گفتمان شهر (وارطان) واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، ضلع جنوبی، پلاك ۵۱۴ حضور یابند.
در معرفی این مجموعه عنوان شده است: شاهنامه كودك و نوجوان یك مجموعه دوازده جلدی است كه تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. مخاطبِ كم سال آن قدر جدی گرفته شده كه نقشه تك تكِ داستان های شاهنامه برایش ترسیم شده، دودمان ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلكش در سراسر كتاب ها پراكنده شده و فرهنگ واژگان، نام كَسان و جای های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر كتاب آمده اند.
هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه تصحیح استاد دكتر جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، تركیبِ نظم و نثر و توام با جزئیات اصیل را به خواننده جوان عرضه می دهد كه زبان ساده و حماسی آن، در كنار افزوده های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه تنها برای مخاطب خاص بلكه برای همگان خوشگوار و پرنگار می سازد.

شاهنامه كودك و نوجوان بازنویسیِ غنی شده شاهكار حكیم و هم پذیریِ نوآوری است در شرح اساطیر.1397/09/13
15:20:34
5.0 / 5
4993
تگهای خبر: انتشار , جشن , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است