نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

روحانیت پرچمدار جهاد اكبر در مقابله با جنگ نرم دشمن است

روحانیت پرچمدار جهاد اكبر در مقابله با جنگ نرم دشمن است به گزارش كادو دونی ​نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نقش روحانیت را تعیین كننده دانست؛ نه فقط تهییج كننده، بسیج كننده و پشتیبانی از مردم و افزود: روحانیت سنگرنشین دفاع از اسلام است.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در یادواره شهید روحانی میرزا كوچك خان جنگلی و ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه استان گیلان كه در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد، با اشاره به اینكه روحانیت در عالم اسلام مقبولیت و اصالت خویش را از انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) به ارث برده است، اظهار نمود: فلسفه وجودی و رسالت روحانیت سه محور دارد و روحانیت در هر سه محور به خوبی درخشیده است.

وی با اشاره به اینكه روحانیت از سوی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) ماموریت بیان دین خدا را دارد، اظهار نمود: خداوند متعال در ابتدا این مسئولیت را بر عهده رسولش گذاشت، چونكه دین اسلام دین صامت و ساكتی نیست تا هر كسی قرائتی از آن داشته باشد، بلكه خدا برای دینش سخنگو و زبان گویا قرار داد و پیامبر(ص) اسلام ناطق و نخستین مبین دین است.

نماینده ولی فقیه در سپاه، اهل بیت(ع) را پس از پیامبر باب ورود به معارف دینی دانست و اضافه كرد: پس از ائمه اطهار(ع) این روحانیت است كه مبین حقیقت دین و اسلام ناب است. در واقع تبیین و تبلیغ دین نخستین رسالتی است كه روحانیت بر عهده دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی دومین رسالت روحانیت را كوشش برای اقامه دین خدا دانست و عنوان كرد: خدا ماموریت پیامبران اولوالعزم را اقامه دین می داند، نه اینكه تنها راهنمایی كنند، بلكه نقش مدیریتی، رهبری و ولایی دارند. پس از پیامبر (ص) و خاندان و در زمان غیبت این روحانیت است كه ماموریت دارد راهبر و هدایتگر مردم باشد و مصداق اتم آن در ولایت فقیه متجلی است.

وی با اشاره به پیشتازی روحانیت در عرصه دین، افزود: روحانیت اسلام به مردم نمی گوید بروید، بلكه خودش پیشتاز است و به مردم می گوید بیایید.

وی دفاع از دین خدا را بعنوان سومین رسالت روحانیت برشمرد و اظهار داشت: روحانیت نه تنها مبلغ و مجری دین است، بلكه حافظ دین خدا هم به حساب می آید. روحانیت این افتخار را دارد هر كجا انحراف و لغزش در مقابل دین خدا دید، مقابل دشمنان ایستادگی می كند و از وجودش برای دین خدا می گذرد. در واقع شهدای روحانی الگوی خویش را از علمدار كربلا گرفته اند كه فرمود «و الله ان قطعتموا یمینی انی احامی ابدا عن دینی».

حاجی صادقی با اشاره به اینكه روحانیت انقلابی و به تبع آن ملت ایران در مقابل دشمنان دین خواهند ایستاد، اظهار نمود: اگر دشمن دست به سلاح نظامی ببرد، روحانیت مانند میرزا كوچك خان فراوان دارد و ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه گیلان گواه این مدعاست. در واقع روحانیت در جبهه ها پیشتاز و خطشكن عملیات ها بودند و طلبه های جوان تبلیغی – رزمی نه فقط در نقش رزمنده، بلكه گاهی یك گردان را نجات می دانند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به الگوگیری روحانیت از میرزا كوچك خان، خاطرنشان كرد: روحانیت در میدان های سخت نه تنها مانند میرزا مقابل روس و انگلیس و دولت مركزی مقاومت می كند، بلكه مقابل جریان نفاق هم می ایستد و تن به شهادت می دهد، تا شرف و دینش حفظ شود.

وی نقش روحانیت را تعیین كننده دانست؛ نه فقط تهییج كننده، بسیج كننده و پشتیبانی از مردم.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اینكه روحانیت از اهل بیت(ع) یاد گرفته برای دین خدا از همه چیز باید گذشت، اظهار نمود: بیشتر از ۴۰۰۰ شهید روحانی و طلبه داریم كه به تاسی از امام حسین(ع) شهادت را برگزیدند. دین خدا نعمت العظمی و عامل سعادت انسان هاست و بنابراین كسانی كه در راه حفظ دین خدا تلاش می كنند در واقع بزرگترین خدمت را به بشریت كرده اند.

وی انسان بدون دین را بدترین موجود عالم هستی دانست و متذكر شد: میرزا كوچك خان جنگلی به ما یاد داد اگر روزی دشمن متعرض دین شما، كشور شما و مردم شما شد، باید حتی حوزه علمیه را به پادگان مبارزه با دشمن تبدیل كرد. امروز روحانیت در مقابل تحریف ها و فتنه ها و تحمیل اراده دشمن هم آرام ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه روحانیت را پرچمدار جهاد اكبر در میدان مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و اظهار داشت: اگر جهاد اصغر نسخه اسلام در میدان جنگ نظامی دشمن است، جهاد اكبر نسخه اسلام برای مقابله با تهاجم فرهنگی است. آن زمان كه دشمن به دنبال تحمیل اراده و حاكمیت خود است، باید جهاد اكبر كرد و روحانیت در این سنگر حضور موثر دارد.

وی با اشاره به اینكه در فرهنگ اسلامی شهادت عالی ترین مدال و بزرگترین عنایت خدا به بندگان برگزیده اش است، تصریح كرد: انقلاب اسلامی به ما آموخت كه شهادت ناكامی و از دست رفتن نیست، بلكه عین كامیابی است.

وی با اشاره به اینكه شهدا به مقصد اصلی یعنی مقام قرب و لقا رسیده اند، تصریح كرد: روحانیت به تبع اهل بیت(ع) از شهادت باكی ندارد. امروز دشمن جنگ خطرناكی را شروع كرده تا ایمان مردم، باورهای مردم و پیوند مردم با ولایت را از بین ببرد بنابراین حوزه های علمیه، علما و روحانیت شیعه و سنی نباید فقط مبلغ و بسیج كننده باشند، بلكه باید نقش فرماندهی را بر عهده بگیرند. هر كدام از فتنه هایی كه دشمن در طول چهل سال قبل ضد انقلاب به راه انداخته به تنهایی می توانست نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرد. چونكه نظام ما ولایی است و دشمن به این نتیجه رسیده آن عاملی كه ملت ما را نفوذناپذیر كرده، پیوند با ولایت و اتصال به رهبری است. در واقع ولایتمداری عامل حیات، اقتدار، بصیرت و فهم به موقع این ملت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به وجود فشارهای ناشی از بی عدالتی ها و تحریم های اقتصادی، خاطرنشان كرد: در این شرایط هم مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان باشكوه تر از گذشته حضور پیدا كردند بنابراین دشمن می خواهد روحیه استكبارستیزی و ضدیت با استكبار را از مردم ما بگیرد، اما مردم نشان دادند استكبار جهانی منفورترین چهره نزد ماست و دشمن این آرزو را به گور خواهد برد كه روزی از ماهیت دینی انقلاب و ولایتمداری دست برداریم.

وی با اشاره به اینكه دنیا میرزا كوچك خان را می شناسد، اظهار نمود: اگر دشمن ۹۷ سال پیش فكر كرد با شهادت یك میرزا كوچك خان نهضت بزرگ جنگل را متوقف كرده، امروز بداند به بركت انقلاب در حوزه های علمیه ما هزاران میرزای آماده جهاد با استكبار جهانی و در راس آن آمریكا و رژیم صهیونیستی وجود دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به بصیرت روحانیت شیعه و سنی نسبت به توطئه های دشمن در قالب وهابیت و تكفیری در جهت سركوب اسلام، افزود: امروز دشمن دیگر نمی تواند روحانیت را با غفلت از واقعیت ها به امور فردی مشغول كند و علمای شیعه و سنی فریب جنگ مذهب را نمی خورند.

وی با اشاره به اینكه روحانیت دین منهای روحیه جهادی و انقلابی را قبول ندارد، تصریح كرد: بصیرت، ولایت و روحیه جهادی و انقلابی دشمن را ناكام خواهد گذاشت و نه تنها چهل سالگی انقلاب را جشن می گیریم، بلكه در دهه پنجم شاهد مرگ استكبار و رژیم اشغالگر تحت عنایت الهی و توجهات امام زمان(عج) خواهیم بود.


1397/09/11
15:26:43
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: جشن , رمان , فرهنگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است