هفتادمین شماره سینما و ادبیات با پرونده سینمای فرانسه چاپ شد

هفتادمین شماره سینما و ادبیات با پرونده سینمای فرانسه چاپ شد به گزارش كادو دونی شماره جدید مجله سینما و ادبیات با پرونده ای درباره سینمای فرانسه و یكی از كارگردانان مهم آن یعنی روبر برسون انتشار یافته و روی پیشخوان آمد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، هفتادمین شماره ماهنامه «سینما و ادبیات» ویژه آبان و آذر 97 اخیرا انتشار یافته و روی پیشخوان مطبوعات آمده است.
سینمای جهان، سینمای ایران، شعر و داستان، نقد و بررسی و نقد كتاب فصل های تشكیل دهنده این مجله هستند كه به بخش های كوچك تر تقسیم می شوند.
یكی از پرونده های اصلی این شماره، روبر برسون و سینمای اوست. جهان شخصی این فیلمساز و سبك درونی اش كه سبب الهام گیری خیلی از كارگردانان بعد از او بوده، همچون مسائلی است كه در مطلب مورد نظر به آن پرداخته شده است.
مساله چالشی «مدیریت سینمایی» هم موضوعی است كه در بخش «سینمای ایران» این شماره از مجله مذكور، مورد بررسی قرار گرفته است. در این زمینه گفت و شنودهای علیرضا رئیسیان، بهروز افخمی، علیرضا رضاداد و جواد طوسی در قالب یك میزگرد، انتشار یافته است. این افراد در مطالب خود درباره مسائلی كه سبب عدم شكل گیری مدیریت قدرتمند سینمایی می شود، پرداخته اند. دهه شصت و رقابتی كه در آن برهه در سینمای ایران وجود داشت، همچون فرازهایی است كه این كارشناسان به آن پرداخته اند.
در بخش ادبی این شماره از مجله «سینما و ادبیات» مبحث «نانوشتن و نانوشته ها» مورد بررسی قرار گرفته است. این پرونده هم با میزگردی كه با حضور محمدرضا گودرزی، لیلا صادقی، پیمان هوشمندزاده و منیرالدین بیروتی برگزار شده، همراه می باشد و بعد از آن هم آثار احمد اخوت، شاپور بهیان، ابوتراب خسروی، ابراهیم دمشناس، فرشته مولوی، حافظ خیاوی و... از منظر نوشته ها و نانوشته ها مورد بررسی قرار گرفته است.
ترومن كاپوتی نویسنده شناخته شده آمریكایی هم مبحث بخش فیوژن شماره هفتادم مجله یاد شده است كه در آن درباره كاپوتی و اقتباس سینمایی ریچارد بروكس از داستان «در كمال خونسری»اش مطالبی آورده شده و همینطور درام زندگی نامه ای این شخصیت كه بنت میلر آنرا نوشته مورد بررسی قرار گرفته شده است. هارولد پینتر هم دیگر شخصیت آمریكایی است كه در این شماره از مجله «سینما و ادبیات» مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی این شخصیت و آثارش در بخش «هنر و سیاست» این مجله چاپ شده است.
بررسی شعر و نثر نیما یوشیج مساله ای است كه در گفتگو با شاپور جوركش به آن پرداخته و در بخش نقد هنر این مجله چاپ شده است. این شماره پرونده كوچكی درباره نیما یوشیج و خوانش آثارش دارد كه در این گفتگو و یادداشتی از محسن نوری چپی خلاصه می گردد.
پرونده بعدی این مجله درباره داستایوفسكی و داستان نویسی اش است. در بخش هیروگلیف هم، نظریه آشوب در ادبیات خلاقه بررسی شده است. همینطور در بخش فیلم ها و احساس ها، سینمای نوین تركیه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. در این بخش گفتگو با زكی دمیر كوبوز سینماگر این كشور چاپ شده است.
علاوه بر این مطالب، اشعار و داستان های كوتاه مختلفی چاپ شده كه بین پرونده ها و بخش های مختلف به چاپ رسیده اند.
این مجله با 240 صفحه و قیمت 12 هزار تومان انتشار یافته است.

1397/09/09
01:12:32
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , سینما , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است