انتشار حقوق شهروندی زنان در ایران و ۲ كتاب دیگر

انتشار حقوق شهروندی زنان در ایران و ۲ كتاب دیگر كادو دونی: كتاب های «حقوق شهروندی زنان در ایران»، «غزالی و دعا» و «هرمنوتیك دین و اخلاق» اخیرا راهی بازار شده اند.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، كتاب «حقوق شهروندی زنان در ایران» نوشته هادی نوری و صدیقه مسیب نیافخبی در ۲۴۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۶۵۰۰ تومان از جانب بنگاه ترجمه و نشر كتاب پارسه راهی بازار شده است.

در نوشته پشت جلد كتاب آمده است: به رغم شكل گیری روند آگاهی نسبی در زنان - در دوره مشروطه - زنان امكان طرح خواسته ها و مطالبات خویش را تا دهه ۱۳۲۰ نیافتند. تنها هنگامی كه در پی آخر حكومت پهلوی اول، فضای باز آزادی و دموكراسی نسبی برای جامعه ایرانی فراهم آمد، زنان هم امكان طرح خواسته هایشان را پیدا كردند و توانستند خویش را در قالب تشكل های ویژه زنان سازماندهی كنند.
كتاب حاضر به بررسی وضعیت حقوق شهروندی زنان در ایران بین انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی می پردازد.همچنین كتاب «غزالی و دعا: نیایش از نگاه غزالی و آیین ذن» نوشته كوجیرو ناكامورا با ترجمه شهاب الدین عباسی در ۱۸۴ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۸۵۰۰ تومان در نشر یادشده انتشار یافته است.

در نوشته پشت جلد كتاب می خوانیم: در سی و چندسالگی استاد پرافتخارترین دانشگاه زمان خود شد و شهرتی فراوان یافت. ظاهرا همه چیز بر وفق مراد بود: دانش، مقام، شهرت و ثروت. اما دیری نگذشت كه دچار بحران درونی طاقت فرسایی شد و از «دانشگاه» فرار كرد و دوازده سال را به سفر درونی و بیرونی گذراند، و بعد از سال ها تدریس و تألیف ده ها كتاب تأثیرگذار، در كنار مدرسه ای كه در زادگاهش بنا كرد، به خاك سپرده شد. تأثیر او عظیم بود و حتی بر جریان فكری در غرب اثر گذاشت. برخی معتقدند كه بحران شكاكیت او، حاكی از بحران تمدنی بود كه از ارزش های معنوی و اخلاقی خود دور شده بود.

«غزالی و دعا» اثر استاد ممتاز دانشگاه توكیو، دكتر كوجیرو ناكامورا، پژوهشی تطبیقی است درباره راه حل غزالی برای برون رفت از این بحران. پروفسور فریدریش هایلر، مولف كتاب درخشان «نیایش» و دكتر آنه ماری شیمل هم بر این كار نظارت داشته اند.كتاب «هرمنوتیك دین و اخلاق» نوشته هانس گئورگ گادامر با ترجمه شهاب الدین امیرخانی هم در ۲۲۴ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۲۴۰۰۰ تومان در نشر كتاب پارسه عرضه شده است.

در پشت جلد این كتاب نوشته شده است: هانس گئورگ گادامر، فیلسوف آلمانی و از معروف ترین شاگردان مارتین هایدگر، بیش از هر چیز به خاطر كتابش «حقیقت و روش» شناخته می شود. اما او پیش و بعد از انتشار این كتاب مشهور، بارها و بارها به پرسش درباره دین و اخلاق پرداخت. نوشتارهای این كتاب برای نخستین بار پژوهش ژرف گادامر را در معنای هرمنوتیكی این موضوعات نشان داده است. وی در این جا از منظر دینی به مبحث نپرداخته است، چون پروژه اصلی زندگی خویش را پژوهش درباره فهم به طور كلی می داند. او می خواهد نشان بدهد كه تفسیر متون دینی قابل صرف نظر یا فروكاستن به متون دیگر نیست، زیرا این متون نه فقط در زمینه هرمنوتیك كلامی حرف هایی برای گفتن دارند، بلكه مسائلی از هرمنوتیك نادین مدار را هم آموزش می دهند.1396/09/16
16:18:25
5.0 / 5
5049
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است