ترجمه رمان برگزیده پولیتزر ۹۷ در ایران

ترجمه رمان برگزیده پولیتزر ۹۷ در ایران به گزارش كادو دونی رمان مارتین درسلر: داستان یك خیال پرداز آمریكایی» به فارسی ترجمه و منتشر گردید.


به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، نشر مروارید رمان «مارتین درسلر: داستان یك خیال پرداز آمریكایی» نوشته استیون میلهاوزر، نویسنده و برگزیده جایزه ادبی پولیتزر در سال ۱۹۹۷ را ترجمه و منتشر نمود.
این كتاب شرح سفر اكتشافی و سحرانگیز مارتین نوجوان است كه با كار در مغازه سیگارفروشی پدر آغاز می گردد و به ساختن و مدیریت هتلی غول آسا می انجامد.
جهان مارتین درسلر سرشار از شوق زندگی و رمز و راز است. او همراه با دو زن، یكی واقعی و پرجنب وجوش و دیگری اثیری و بی تفاوت، موفق می گردد آرزوهای قلبی اش را برآورده كند. آرزوهایی كه دست آخر در آن ها مرز بین واقعیت و خیال پردازی، بلندپروازی و جنون مخدوش می گردد.
این رمان در سال ۱۹۹۶ در ایالات متحده آمریكا منتشر گردید و یكسال بعد از انتشار برنده جایزه ادبی پولیتزر شد.
این نویسنده آمریكایی به علت داستان های كوتاه و رمان هایش در ادبیات انگلیسی زبان مشهور شده است و آثار دیگری چون هجوم بیگانه ها و آن شهر دیگر را هم خلق كرده است. او همینطور خالق رمانی با نام «آیزنهایم افسونگر» است كه در سال ۲۰۰۶ بر اساس آن اثری سینمایی با عنوان The Illusionist ساخته و اكران شد.
منتقدان ادبی تم داستان های وی را مشابه با آلن پو و بورخش ارزیابی كرده اند.
رمان «مارتین درسلر: داستان یك خیال پرداز آمریكایی» با ترجمه سیروس قهرمانی در نشر مروارید و در ۲۹۸ صفحه با قیمت ۲۸ هزار تومان انتشار یافته است.

 

1396/09/10
01:05:51
5.0 / 5
4954
تگهای خبر: رمان , ادبیات
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است