، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، كادو دونی: دوبله فیلم های خارجی جشنواره ی فیلم رشد، معرفی جدیدترین بازیگران تئاتر علی رفیعی، تعطیلی اجراهای تئاتری در روز پنج شنبه، تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ی فیلم عمار و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


بازیگران ایفاگر نقش دختران برناردا آلبا در جدیدترین پروژه تئاتری دكتر علی رفیعی عرضه شدند.
نمایش «خانه برناردا آلبا» به كارگردانی دكتر علی رفیعی این روزها تمرین های خویش را برای به صحنه رفتن در تالار وحدت سپری می كند.
در این اثر نمایشی نسرین درخشان زاده، سارا رسول زاده، یلدا عباسی، پریسا صبوری نژاد شیرازی و ریحانه سلامت ایفاگر نقش دختران برناردا آلبا هستند.
تهیه كنندگی «خانه برناردا آلبا» بر عهده ستاره اسكندری است و روح اله زندی فرد مدیرتولید این نمایش است.
طراحی صحنه «خانه برناردا آلبا» هم كه از نیمه اول آذر به صحنه می رود توسط دكتر رفیعی انجام شده و منوچهر شجاع مشاور طراحی و اجرای صحنه این اثر نمایشی است. همینطور دكتر رفیعی و ندا نصر طراحی لباس «خانه برناردا آلبا» را بر عهده دارند.
صبا كسمایی طراح نور، مریم خسروانی طراح گرافیك و سارا اسكندری طراح گریم این اثر نمایشی هستند.
فروش بلیت نمایش «خانه برناردا آلبا» روز چهارشنبه 23 آبان با استفاده از سامانه «ایران نمایش» آغاز می گردد.


تعطیلی اجراهای تئاتر مولوی در روز پنج شنبه 24 آبان ماه
به گزارش روابط عمومی مركز تئاتر مولوی، اجراهای این مركز به علت مصادف شدن با شب شهادت حضرت امام حسن عسگری (علیه السلام) در روز پنج شنبه 24 آبان ماه تعطیل می باشد.
گفتنی ست اجرای نمایش های «كلفت ها» به كارگردانی علی اكبر علیزاد، «جان گابریل بوركمان» به كارگردانی سعید كریمی و «باد می وزد» به كارگردانی امیر نجفی، باردیگر از روز جمعه، 25 آبان ماه از سر گرفته خواهد شد.
از علاقمندان دعوت می گردد برای دیدن نمایش های «باد می وزد»، «كلفت ها» و «جان گابریل بوركمان» همه روزه -به جز شنبه ها- به ترتیب در ساعت های 17: 30، 18: 30 و 20: 30 به مركز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مركز تئاتر مولوی رجوع كنند.

دوبله ی آثار خارجی جشنواره ی فیلم رشد
آثار خارجی بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم رشد به زبان فارسی برای مخاطبان این رویداد هنری دوبله شد.
به گزارش روابط عمومی چهل وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، در این دوره از جشنواره 12 فیلم انیمیشن؛ 20 فیلم داستانی و 5 فیلم مستند داستانی برای دانش آموزان دبستانی مخاطب جشنواره دوبله شده است.
این آثار با مدیریت دوبلاژ و صداگذاری ناصر ممدوح و بابك صفی خانی دوبله و آماده نمایش شدند.
بیشتر از چهار هزار فیلم خارجی متقاضی حضور در بخش رقابتی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد شدند كه در نهایت از این تعداد، 47 فیلم پویانمایی، 18 فیلم مستند و 35فیلم داستانی جهت شركت در بخش مسابقه ی بین الملل این جشنواره انتخاب شده است.
اثار انتخابی در سه بخش فیلم های داستانی، پویانمایی و مستند (شامل مستند علمی ـ آموزشی و مستند به مفهوم عام) به رقابت خواهند پرداخت.
این فیلم ها از 28 كشور از 5 قاره در مسابقه ی بین الملل حضور خواهند داشت كه از میان آنها ایتالیا با 11 فیلم، هند با 8 فیلم و فرانسه با 7 فیلم، دارای بیشترین نماینده در این جشنواره هستند.
همینطور از میان 740 فیلم ایرانی متقاضی شركت در چهل و هشتمین جشنواره ی بین المللی فیلم رشد، 110 فیلم جهت شركت در بخش مسابقه ی بین المللی برگزیده شده اند كه شامل 8 فیلم بلند داستانی، 38 فیلم كوتاه داستانی، 22 فیلم مستند و 42 فیلم پویانمایی هستند.
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد را از 25 آبان تا 2 آذر 97 در سینما فلسطین تهران برگزار خواهد نمود.


مهلت ثبت نام نهمین جشنواره عمار تمدید شد/فیلمسازان تا 5آذر فرصت دارند
بر مبنای اعلام دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، مهلت ثبت نام نهمین دوره این رویداد سینمایی تا 5 آذر و تحویل آثار به دبیرخانه تا 10 آذر تمدید شده است.
به گزارش....... بر مبنای اعلام دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، مهلت ثبت نام نهمیندوره این رویداد سینمایی تا 5 آذر و تحویل آثار به دبیرخانه تا 10 آذر تمدید شده است.
بنابرین گزارش، در بخش رقابتی این جشنواره هم كه شامل فیلم های سفارشی و فراخوان دبیرخانه می شود، فیلمسازان و متقاضیان شركت، می توانند آثار خویش را در بخش های «فیلم»، «نقد، مقاله و پژوهش های سینمایی» و «فیلم ما» با رجوع به تارنمایAmmarFilm.ir ثبت و حداكثر تا پنج روز بعد از آن به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
همینطور علاوه بر قسمت رقابتی، دو بخش فراخوان معرفی سوژه و فراخوان مردمی هم به نهمین جشنواره عمار اضافه شده و افراد، گروه ها و تشكل های فرهنگی-مردمی می توانند در این بخش ها مشاركت داشته باشند.
همانند ادوار گذشته، دبیرخانه جشنواره عمار در فراخوان خود از علاقه مندان برای اكران مردمی آثار جشنواره دعوت كرده است تا با رجوع به تارنمای جشنواره، نسبت به ثبت نام جهت نمایش فیلم ها در شهر و روستای خود اقدام نمایند.
نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، 6 تا 16 دی ماه 97 در سینما فلسطین تهران برگزار می گردد.نشست تخصصی سازمان تئاتر آری یا نه؟ (2)
كانون كارگردانان خانه تئاتر دومین نشست تخصصی «سازمان تئاتر آری یانه ؟» را شنبه 26 آبان ساعت 17 در سالن كنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار می نماید.
به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، پنجمین نشست تخصصی كانون كارگردانان خانه تئاتر، به مدیریت مسعود دلخواه، رئیس هیات مدیره كانون كارگردانان خانه تئاتر برگزار می گردد.
در این نشست، «هوشنگ توكلی»، كارگردان، بازیگر و مدیر سابق اداره تئاتر، «محمود عزیزی»، استاد دانشگاه، كارگردان، بازیگر و مدیر سابق اداره تئاتر و «مجید سرسنگی»، استاد دانشگاه، معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیر سابق تماشاخانه ایرانشهر و خانه هنرمندان به سخنرانی خواهند پرداخت.
گفتنی است؛ سری نخست این نشست در تاریخ 14 مهر در مجموعه تئاتر شهر برگزار گردید.

تئاتر شهر میزبان پروژه «گفتمان شنبه ها» می شود
ویژه برنامه «گفتمان شنبه ها» با مدیریت محمدرضا خاكی و همكاری اداره كل هنرهای نمایشی و مجموعه تئاتر شهر شنبه آخر هر ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «گفتمان شنبه ها» عنوان تازه ترین پروژه نمایشی مجموعه تئاتر شهر است كه شنبه های آخر هر ماه با همكاری اداره كل هنرهای نمایشی و مدیریت محمدرضا خاكی در تالار قشقایی میزبان علاقه مندان خواهد بود.
در این نشست ها نمایشنامه های تازه انتشار یافته توسط گروهی از هنرمندان تئاتر خوانده شده و بعد از آن با حضور مترجم اثر و یك میهمان متخصص در مورد اثر خوانش شده گفتگو صورت می گیرد.
اولین برنامه «گفتمان شنبه ها» با خوانش نمایشنامه «همدستها» اثر جان هاج به ترجمه و كارگردانی نریمان افشاری خواهد بود. در این برنامه كه از ساعت 17 تا 20 روز شنبه 26 آبان ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار می گردد رضا سرور پژوهشگر و مدرس دانشگاه بعنوان میهمان حضور خواهد داشت.

نمایش های تئاتر شهر 24 آبان ماه اجرایی ندارند
تمامی نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر روز پنجشنبه 24 آبان ماه به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) اجرا نمی شوند.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تمامی نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر روز پنجشنبه 24 آبان ماه به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) به صحنه نمی روند.
الان نمایش های «لیرشاه» به كارگردانی مسعود دلخواه در تالار اصلی، «نقاشی اشر» به كارگردانی فریبرز كریمی در تالار قشقایی و «خاموشخانه» به كارگردانی مهدی مشهور در تالار سایه میزبان علاقه مندان تئاتر است.
1397/08/22
21:37:17
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: آموزش , اكران , انتشار , تئاتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است