دیدار معاون مطبوعاتی با رییس خبرگزاری تونس

دیدار معاون مطبوعاتی با رییس خبرگزاری تونس كادو دونی: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با رییس خبرگزاری تونس (تاپ) بر تعمیق روابط رسانه ای دو كشور خصوصاً در حوزه آموزش خبرنگاران تاكید نمود.


به گزارش كادو دونی به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمد سلطانی فر در این نشست كه در ساختمان معاونت مطبوعاتی برگزار شد، پیشنهاد داد: با عنایت به هزینه های احداث دفتر رسانه ای در هر كشور، میز مربوط به كشور تونس و كشورهای علاقمند به حضور در ایران، در خبرگزاری های رسمی كشور و یا رسانه های علاقمند تاسیس شود. همین طور میز جمهوری اسلامی ایران باز در رسانه های رسمی كشورهای متقابل احداث شود تا ضمن اطلاع رسانی دقیق با بهره گیری از خبرنگاران اعزامی، خلاء اطلاعرسانی در كشورهای مختلف باز برطرف شود و هزینه ها باز به شكل قابل توجهی كاهش پیدا كند.
معاون مطبوعاتی با اشاره به سابقه تعاملات دو كشور در حوزه های سیاسی و اقتصادی و همین طور برگزاری نشست های مشترك اظهار نمود: خوشبختانه تغییر و تحولات به وجود آمده در تونس به كاهش روابط دو كشور منجر نشده است.
او ضمن ابراز تاسف از جای خالی رسانه های تونسی در ایران، خطاب به رییس خبرگزاری تونس اظهار داشت: تونس همواره در میان كشورهای عربی كمترین حاشیه را برای ایران به وجود آورده و ما از توسعه ارتباطات فرهنگی - رسانه ای با شما استقبال می نماییم.
سلطانی فر ضمن ابراز تمایل به اعزام هیات های رسانه ای به تونس افزود: آمادگی پذیرش خبرنگاران تونسی در ایران را داریم ضمن آنكه دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها بعنوان متولی آموزش رسانه ای هم حالا دوره های آموزشی را در حوزه های متنوع روزنامه نگاری در پیشرفته ترین شكل ممكن برگزار می نماید.
معاون مطبوعاتی در همین راستا با اشاره به آموزش روزنامه نگاری مبتنی بر وب و شبكه های اجتماعی با حضور استادان برجسته، از برگزاری دوره های «روزنامه نگاری پهپادی» بعنوان یكی از مدرن ترین دوره های آموزشی این دفتر آگاهی داد و اظهار داشت: در این زمینه باز آمادگی هرگونه تبادل اطلاعات و حتی اعزام استادان برجسته روزنامه نگاری به تونس وجود دارد.
او عرصه اطلاع رسانی در آینده را متعلق به رسانه های فضای مجازی عنوان و اظهار نمود: با عنایت به این مساله مهم، بتازگی روند نمایش مجوز در این حوزه با سهولت بیشتری انجام میگردد.
سلطانی فر در همین زمینه گزارشی از فعالیت رسانه ها، صدور مجوز و فعالیت هیات نظارت بر مطبوعات در كشورمان نمایش و به وجود ۱۰هزار كانون آگهی و تبلیغاتی دارای مجوز در ایران اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه رسانه های خارجی ۱۷۰ نمایندگی از رسانه های معتبر خارجی با ۳۲۰ خبرنگار، عكاس و دیگر عوامل خبری در ایران فعال می باشند.
لطفی العرفاوی، رییس خبرگزاری تونس (تاپ) باز در این دیدار دوجانبه به تشریح افق همكاری های رسانه ای میان دو كشور پرداخت و با اشاره به اینكه كشور ایران چه در بخش رسانه های داخلی و چه رسانه های خارجی سرمایه گذاری های خوبی انجام داده است، اظهار داشت: هدف ما از این سفر، تحكیم روابط رسانه ای با رسانه های ایران است.
همین طور او حمایت متقابل از خبرنگاران دو كشور، گسترش تبادلات هیات های رسانه ای و برگزاری دوره های آموزشی را بعنوان سه خواسته خود از معاون مطوعاتی بیان كرد و با اشاره به اینكه روابط سیاسی و اقتصادی مبتنی بر روابط فرهنگی است، اضافه كرد: حوزه های توریسم و فرهنگ دو بخش مهمی هستند كه گسترش آنها دو كشور را به هم نزدیك تر می كند.1397/08/21
18:55:17
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: آموزش , رسانه , رمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است