رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تهران خبر داد:

برگزاری سوگواره شعر در ۸ موكب عراقی توسط شاعران ایران و عراق

برگزاری سوگواره شعر در ۸ موكب عراقی توسط شاعران ایران و عراق كادو دونی: چذابه - رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تهران اظهار داشت: در هشت موكب عراق با حضور شاعران ایرانی و عراقی سوگواره شعر برگزار می گردد.سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار مهر مستقر در چذابه اظهار نمود: مردم خوزستان توفیق بزرگ میزبانی از زائران اربعین را دارند؛ این مردم زمان جنگ هم رسالت سنگین را قبول و زمینه سازی باز شدن مرز را برعهده داشتند.
وی با اشاره به فعالیت و خدمات رسانی بیش ۱۰۰ موكب فرهنگی در عراق و ایران از اضافه كرد: با همكاری ستاد عالی كانون های فرهنگی هنری مساجد اقدام شایسته ای را برنامه ریزی و۱۰ موكب را بعنوان الگو معرفی كردیم تا دیگران از تجربه های آنها بهره مند شوند.
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تهران خاطرنشان كرد: این مواكب فرهنگی میزبانی از زائران را برعهده دارند و در كنار آن هم اقدامات فرهنگی مختلفی همچون برپایی نماز جماعت، قرائت قرآن، سرودهای دسته جمعی، برنامه های ویژه كودكان و نوجوانان و همینطور برگزاری جلسات فرهنگی با زبان های مختلف را هم اجرا می كنند.
اوحدی بیان كرد: آنچه كه ما امروز شاهد می باشیم خدمات مردم كشور به خصوص عشایر عرب خوزستان و دیگر شهرهای این استان با برپایی موكب است همه نشان از معنویت و عظمت اربعین دارد.
وی با اشاره به رونمایی از قرارگاه فرهنگی هنری اربعین اظهار داشت: اربعین امسال در كنار همه عظمت های خود یك خصوصیت خاص داشت و آن هم تقارن اربعین با چهلمین سال پیروزی انقلاب است، كه یك بار رخ می دهد؛ یعنی نخستین اربعینی است كه با پیروزی مقاومت همراه بوده و شیرینی بسیاری داشت.
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تهران با اشاره به اینكه در ستاد عالی كانون فرهنگی هنری مساجد ویژه برنامه هایی را داریم، افزود: در هشت موكب عراق با حضور شاعران ایرانی و عراقی سوگواره شعر برگزار می شود؛ امسال همینطور نخستین یادواره شهدای محور مقاومت همچون فاطمیون و شهدای مدافع حرم ایران و عراق را برگزار می نماییم كه در حوزه فرهنگ و هنر كار مشترك با كشور عراق است.
وی خاطرنشان كرد: امسال همینطور پنجمین سوگواره جایزه بین المللی اربعین را در ۹ رشته همچون شعر، ادبیات، خاطره نویسی، دلنوشته، فیلم، عكس، نقاشی و هنرهای تجسمی برگزار می نماییم.
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تهران افزود: این سوگواره بین المللی از جانب سازمان شهرداری تهران و با همكاری كانون فرهنگی مساجد وزارت ارشاد برگزار می گردد.

1397/08/03
22:43:09
5.0 / 5
4759
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , خدمات , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است